Şerit Led montajı nasıl yapılmalı

Uzaycan

Üye
Merhabalar,
alçı tavan arasına şerit led döşemeyi düşünüyorum. Mesafe 16 metre, metresi 14.4 w tan 1.2 amper çeken rgb şerit led 19,2 amper çeker. 30 amperlik güç kaynağı uygun. Kontrol cihazı 432 w lık kontrol edebilirim.
Buraya kadar sıkıntı yok. Rgb şerit Ledleri alçı tavan arasına montajla ilgili biraz inceleme yaptığımda bandının çıkarılıp direk yapıştırılacağı veya çift taraflı bandı yapıştırıp sonra üzerine şerit led yapıştırılır gibi bilgilere ulaştım. Birde alüminyum çıtaların monte edildikten sonra yapıştırılması gibi uygulamalar okudum. Bu bana biraz tuzlu geldi.
Birde dengeleme denilen aslında dc gerilim düşümü nedeni ile şerit ledlere paralel kablo döşenerek belirli noktalardan ledlere paralel kablo bağlanması gerekliliğini öğrendim.
Öğrenmek istediğim led montajı nasıl yapılmalı. Profesyonel arkadaşlar bunu nasıl yapıyorlar. Değerli fikirlerinizi almak istiyorum.
Benim aklıma yapıştırıp sonra düşmesinler diye 1-2 metre aralıkla üstünden kroşe tarzı bir şeyle tutturmak geçiyor.
Kolay gelsin.

Şerit ledler için yapılmış plastik
kroşeler mevcut. Daha uygun olacak
bunları kullanmak.
Aralara kalın kablo ile destek vermeniz
önemli. Belirli mesafeden sonra parlaklık
azalır eğer gerilim çökmesi engellenmez
ise...

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Merhaba sanırım resimdeki kroşe den bahsediyorsunuz. Çin sitelerinde var. Eskişehir de bulamadım. Gerilim düşümü için 4 x 1 çok telli (NYAF) kablo kullanmayı düşünüyorum.
İlginiz için teşekkürler.

Ekli dosyalar

• 100PCS-12mm-15mm-Mounting-Clips-font.jpg
    100PCS-12mm-15mm-Mounting-Clips-font.jpg
    112.2 KB · Görüntüleme: 43
Arkadaşım ben sıcak silikon kulanıyorum tavsiye ederim nerede olursaolun tutuyor yapışkanları beşkuruşetmez o yüzten tavsiye ederim arkadaşlar

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri