Şebeke bazli parazitler ve Bilgisayar türü elektronik cihazlar üzerine etkisi

Halka dedigin sey bobin.onunde emi filtre bagli..tam olarak nasil bir bag var ikisi arasinda onu bilemem.elektronikci abiler daha iyi bilir.yalniz pc yi ne merkezi ups (online) de ne de sebeke hattinda calistriabiliyordum.ne de harici olarak aldigim 2 kva ups de..hepsinde ayni parazitlenmeyi yapiyordu..ups firmasina durumu ilettim.aninda donduler bu filtreyi gonderdiler..tamamen parazit sorununu cozdu..ayni sorunu yapan diger pclere de ayni uygulamayi yaptim.sifir siknti.
Hocam valla ağzınızdan bal damlıyor. Bu filtre nerden bulunabilir ?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Kaptan konuyu okurken gözüm yoruldu 7 sayfa Windows Updateyi kontrol edin çoğu zaman arkada indirme yapıyor bazen geceleri salıyor pc yi eğer olmassa izalasyon trafosuna ups bağla arkadaşların dediği gibi kolay gelsin

Kaptan konuyu okurken gözüm yoruldu 7 sayfa Windows Updateyi kontrol edin çoğu zaman arkada indirme yapıyor bazen geceleri salıyor pc yi eğer olmassa izalasyon trafosuna ups bağla arkadaşların dediği gibi kolay gelsin
Hocam Windows ile ilgili değil. Evet terzi sokugunu dikemezmis ama Windowsta denemediğim hicbirsey kalmadı hatta emin olun normal kullanıcıların bilmediği bir sürü şey denedim yok bu başka birşey. Yani durumun yazılımsal olmadığından eminim. PlayStation 4 pro vardı bende onda da aynı sorunu yaptı. Belliki elektriksel birşey. Masaüstü PC kullanımı oyun harici düzgün olsa internet derdim ama onda da sorun var. Bariz renk ve görüntü kalitesi değişiyor. Bu sorun yüksek ihtimalle elektriksel birşey veya etrafta bir manyetik alan var. 4.5 g filan
Ben powerguard diye bir firmadan almistim UPS yi.filtreyi de onlara yaptirmistim.bi iletişime geçin bilgi alin derim.
Teşekkür ederim hocam araştırcam bunuda

Konuyu güncellemek istiyorum. Murat hocam yani @mgazi bana gönderdiği emc filtre elime ulaştı. Kendisine çok teşekkür ederim. Ancak eve geç geldiğim için çok fazla deneyemedim gündüz iyice denedikten sonra emin olucam. İlk olarak monitör görüntüsü aşırı derecede güzelleşti bunu direk fark ettim zaten. Mouse ve klavyem olması gerekene yakın şekilde hızlandı. Şimdi gündüz de bu şekilde çalışırsa sorun kesin parazitlerdir diyebilirim. Eğer çözümü bu yol ile bulabilirsek konu ismini değiştirip bu tip sorunlar yaşayan herkesin faydalanması için guncelleme yapicam. İnşallah gündüz de olumlu sonuç alırım ki sanki olucak gibi. Belki bir ihtimal daha güçlüsü lazım olabilir ama denemeden birşey söylemek doğru olmaz. (Bendeki parazitler aşırı fazlada olabilir maalesef gorucez bakalım. Ama sorun yüzde doksan parazitlerden kaynaklı) Konuya yazan yardımcı olan herkese sonsuz teşekkürlerimi iletirim. Özellikle @mgazi hocama çok çok teşekkür ederim eline emegine sağlık 4 yıllık sorunumu çözmek için ilk mesajı o atti ve ne şekilde kademe atlattı bana anlatamam coookk teşekküler. Tekrar deneyip yazicam. Konuda herzaman burda kalsın isterim ki bu iğrenç sorunu yaşayan kim olursa internette onun için bir çözüm yolu bulunsun. Ben ve arkadaşım gibi senelerce arayip durmasın. Gerçekten herkes bu forumun kiymetini bilsin Türkiye'de elektrik ile ilgili çözüm bulmak cidden çok zor. Sucu bile ek olarak elektrikcilik yapıyor. Kimseye lafım yok tabiki herkes ekmeğini kazanma derdinde ama bu forum gibi profesyonel yardım çevremizde çok zor bulunuyor. Halen kendime kızıyorum neden şimdiye kadar burya konu açmadım diye.

Son düzenleme:
İşe yaradığına sevindim .o filtrede kullandığımız bobin 20 mili henri bobini. Daha güçlüsü yapılabilir .

Bugün yaptığım testler sonucu nerdeyse mükemmele yakın sonuç aldım. Sorun parazitler artık kesin eminim. Emc filtre bu işi çözmektedir. Bu sorunu yaşayan varsa kesinlikle alması gerektiğini söyleyebilirim. Şimdi @mgazi hocamdan bunun daha güçlüsünü rica ettim. Mükemmel sonuca varmak istiyorum. Herkese çok teşekkür ederim. 4 yılın sonunda problemimi çözdüm @mgazi hocam ve sizler sayesinde nasıl teşekkür etsem bilemedim.
Forum adminlerinden ricam konu basligini değiştiremiyorum. Herkese faydalı olması açısından. Başlık "Parazitler ve Bilgisayarda yavaşlama ve tuş gecikmesi " olarak değiştirebilirler mi. Teşekkürler

Bugün yaptığım testler sonucu nerdeyse mükemmele yakın sonuç aldım. Sorun parazitler artık kesin eminim. Emc filtre bu işi çözmektedir. Bu sorunu yaşayan varsa kesinlikle alması gerektiğini söyleyebilirim. Şimdi @mgazi hocamdan bunun daha güçlüsünü rica ettim. Mükemmel sonuca varmak istiyorum. Herkese çok teşekkür ederim. 4 yılın sonunda problemimi çözdüm @mgazi hocam ve sizler sayesinde nasıl teşekkür etsem bilemedim.
Forum adminlerinden ricam konu basligini değiştiremiyorum. Herkese faydalı olması açısından. Başlık "Parazitler ve Bilgisayarda yavaşlama ve tuş gecikmesi " olarak değiştirebilirler mi. Teşekkürler
Bence bu filtrede yeterli 20mh şok bobini iyi ve yeterli.
Geçmiş olsun.

Bence bu filtrede yeterli 20mh şok bobini iyi ve yeterli.
Geçmiş olsun.
Hocam belkide azbisey kalan internet ile alakalıdır artık bilemedim. Size mesaj özel attım. Yeterli derseniz ugrasmiyim ama bunun daha güçlüsü belki daha da iyi olur diye düşünmüştüm.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri