Şarjlı süpürge pilsiz çalışmıyor

Bu motor 3 fazli bldc motor.

3 fazli surucu olmadan bu motoru hareket ettirmezsiniz. Bu 3 uca faz farki olan voltaj vermelisiniz. Yoksa calismaz.

Aklımı karıştıran konu sizin yeni bms ve batarya ile test ettiğinizde sistem komple calisiyor ise size sadece yeni batarya yapmak kaliyor. Neden motoru harici çalıştırmaya uğraşıyorsunuz?
Elime fazladan motor geçti (pil/parça için aynı model hurda süpürge alınca), onu da elimdeki dandik bir araba süpürgesini modifié etmek için kullanayım diyorum ustam. 🙃😁

Elime fazladan motor geçti (pil/parça için aynı model hurda süpürge alınca), onu da elimdeki dandik bir araba süpürgesini modifié etmek için kullanayım diyorum ustam. 🙃😁

Şunu en başta söylesene.

Model araba ve uçakla için yapılan ESC ler var. Bir tane al. Birde esc yi test için kullanılan kontrolcu var. Bagla calistir.

Ancak bu sistemin çalışması için yüksek akim veren bir kaynak lazim. Arabada aku ile kullanacağım dersen aku ile bu motor arasi kablonun hattı sayılır şekilde kalın olmali.

Şunu en başta söylesene.

Model araba ve uçakla için yapılan ESC ler var. Bir tane al. Birde esc yi test için kullanılan kontrolcu var. Bagla calistir.

Ancak bu sistemin çalışması için yüksek akim veren bir kaynak lazim. Arabada aku ile kullanacağım dersen aku ile bu motor arasi kablonun hattı sayılır şekilde kalın olmali.
Yok ustam, yapamasaydım B planı bu şekildeydi fakat yedek parça bolluğu yaşayınca B planı oldu başka bir proje.

Yüksek akımlı bir pil paketi yapmaya çalışacağım bunun için. Bahsettiğiniz ESC ve kontrolcü için birer örnek link paylaşabilirseniz sevinirim.
Şunu en başta söylesene.

Şöyle bir şey sanırım ustam.

Ekli dosyalar

• -830221308-1992788848.jpg
    -830221308-1992788848.jpg
    152.9 KB · Görüntüleme: 7
Yok ustam, yapamasaydım B planı bu şekildeydi fakat yedek parça bolluğu yaşayınca B planı oldu başka bir proje.

Yüksek akımlı bir pil paketi yapmaya çalışacağım bunun için. Bahsettiğiniz ESC ve kontrolcü için birer örnek link paylaşabilirseniz sevinirim.

Şöyle bir şey sanırım ustam.

Evet aynen eklediğiniz gibi.

Sevimli multimetre görev başına,piller sağlam mı,elektronik elemanlar ne alemde,test ettin mi?...Gerekirse yanık yere kablo köprü lehimle bakalım ne olacak?!

Evet aynen eklediğiniz gibi.
Ustam senden bir konuda tavsiye alabilir miyim? Malum bu denemelerde benim Çin malı 30V 10A'lik güç kaynağı arıza verdi ve yetersizliğini ispatladı.

Bir profesyonel olarak bana 60V 20/30A lik laboratuvar tipi bir bir güç kaynağı tavsiyen olabilir mi? Toplama ya da marka.

Bununla ilgili bir konu açtım fakat yine de size burada sormak istedim.

Ayarlı güç kaynağı tavsiyesi 60v 20a

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,965
Son üye
Pentium55

Yeni konular

Geri