Şarj Cihazı Voltajı

ec038

Üye
arkadaşlar ben bir pil larj aletinin iki pil haznesini birleştirip 3 voltluk seri bağlanmış pili şarj eder hale gelmesini sağlamak istiyorum...

sizce nasıl 3 volt alabilirim arkadaşlar... bunu başarabilirsem faydalı bir başlık açacam ama önce bunu yapabilmeliyim

o şarz cihazlarının çıkışı 1.5 V tur.Birden çok pili paralael bağlayarak şarz yapar.yani her bir pil için ayrı bir çıkışı yoktur.

o şarz cihazlarının çıkışı 1.5 V tur.Birden çok pili paralael bağlayarak şarz yapar.yani her bir pil için ayrı bir çıkışı yoktur.

sanırım ben anlatamadım... bu cihazı kullanarak paralel bağlanmış 2 aaa pili kullandığım cihazın pil yuvasından çıkarmadan şarj etmek istiyorum... bundan kablolar yardımı ile 3 volt alıp o cihaza direk nasıl bağlayabilirim demek istemiştim

Son düzenleme:
bilgisi olan kimse yok mu :( ?? bu aletten 3 voltluk çıkış alamaz mıyım yani ??

yada şöyle değiştireyim sorumu..

şimdi iki tane seri bağlı şarjlı pile paralel bir ampul bağlasam.. bu devreye 5 volt versem 2.5 piller 2.5 ampul şeklinde mi paylaşırlar.. paralelin mantığı böyle dedi de biri

Hayır, Ampule 5 Volt Pillere de 5 volt gider. 2.5V bir pile 2.5V diğer pile. Tabi ki pille özdeş ise.

tşkler.. son iki sorum olacak bilgisi olan abilere ve kardeşlerime.. 3.7v'u şarj eden bir alet 2.4v'u şarj etse zarar verir mi yada zarar görür mü ??

her hangi bir şey olmaz ama ısısına dikkat etmeniz gerekiyor

Forum istatistikleri

Konular
128,245
Kullanıcılar
450,052
Son üye
Fatihkaya00

Yeni konular

Geri