Şalter atmadan elektrik gitmesi ve geri gelmesi

comendar01

Üye
İyi akşamlar herkese arkadaşlar sorunum geçen 2. Monitör taktığım da başıma gelmeye başladı. Taktığım gibi şalter attı önemsemeyip kaldırıp devam ettim . Bir süre sonra göz kırpması gibi oldu elektrik hemen çıkarttım 2. Monitörü ve öyle devam ettim . PC yi 3 gün sonra tekrar açtığım da birşey yok gibiyken , gene göz kırpması gibi oldu ve şalter atmadan elektrikler gitti . Aşagıda ana şaltere bakmaya giderken de kendi kendine geri geldi . Sizce nedeni nedir ev 2 katlı ve tek dağıtıcı mı denir öyle bi sigorta var PC nin olduğu Priz de taş çatlasa 1500watt enerji vardır

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi akşamlar herkese arkadaşlar sorunum geçen 2. Monitör taktığım da başıma gelmeye başladı. Taktığım gibi şalter attı önemsemeyip kaldırıp devam ettim . Bir süre sonra göz kırpması gibi oldu elektrik hemen çıkarttım 2. Monitörü ve öyle devam ettim . PC yi 3 gün sonra tekrar açtığım da birşey yok gibiyken , gene göz kırpması gibi oldu ve şalter atmadan elektrikler gitti . Aşagıda ana şaltere bakmaya giderken de kendi kendine geri geldi . Sizce nedeni nedir ev 2 katlı ve tek dağıtıcı mı denir öyle bi sigorta var PC nin olduğu Priz de taş çatlasa 1500watt enerji vardır

eviniz monafaze tesisat olmalı , enerji gelen kablo sorun var kırıklık , oksitlenme ek yerlerinde sorunlar fazda veya nötrde , genelde nötrde olur , sayaç bağlantılarında ve siğorta bağlantısıda gevşeklik , gibi sebebler .

elektrikler gitti diyorsunuz sadece monitor bağlı yerde mi yoksa tüm ev de mi ?
direkten havai hat ise rüzgar vs başka nedenle kırıklık oksitleme ile anlık gidip gelme olmuştur .

eviniz monafaze tesisat olmalı , enerji gelen kablo sorun var kırıklık , oksitlenme ek yerlerinde sorunlar fazda veya nötrde , genelde nötrde olur , sayaç bağlantılarında ve siğorta bağlantısıda gevşeklik , gibi sebebler .

elektrikler gitti diyorsunuz sadece monitor bağlı yerde mi yoksa tüm ev de mi ?
direkten havai hat ise rüzgar vs başka nedenle kırıklık oksitleme ile anlık gidip gelme olmuştur .
tüm evde gitti ve tekrardan geri geldi ilk baş düşük geliyormuş gibi yaptı elektrik sonradan kesilip 1 dk ya geri geldi . Ekranı taktığım zaman sadece elektrik prizleri atmıştı

tüm evde gidip yerine sadece elektrik priz devresinde olmasın .
ip ucları önemlidir , yanlış bilği çözümü zorlaştırır belki arızayı bulunmaz hale getirir .
sonuçta uzaktan yardım alıyorsunuz net bilğiler olmalı ölçümler gibi
ekranı taktığın priz , çoklu priz mi ?
kaçak akım rölesi var mı ?

tüm evde gidip yerine sadece elektrik priz devresinde olmasın .
ip ucları önemlidir , yanlış bilği çözümü zorlaştırır belki arızayı bulunmaz hale getirir .
sonuçta uzaktan yardım alıyorsunuz net bilğiler olmalı ölçümler gibi
ekranı taktığın priz , çoklu priz mi ?
kaçak akım rölesi var mı ?
Ekranı taktığım priz çoklu 4 lü ondan da bir 4lü yaptım ondan da 3 lü priz çıkıyor anlayacağınız biraz fazla ek var ve kaçak akım rolesi yok

Ekranı taktığım priz çoklu 4 lü ondan da bir 4lü yaptım ondan da 3 lü priz çıkıyor anlayacağınız biraz fazla ek var ve kaçak akım rolesi yok

tüm evde gittiğini nereden anladınız ana cevabı vermelisiniz ?
eğer sadece priz devresinde ise gidip gelme probleminiz siğorta kutusundan sonra ev içinde
tümü gitti ise ev dışında hatta vs , sayaç siğorta kutusunda olabilir .
iki ayrı arıza birbirini tekiklemiştir .

niye bu kadar çoklu priz , elektrikci çağırdınız mı ? arıza tesbiti ve ölçümler vs gibi
sonuç uzaktan zor çözüm .

tüm evde gittiğini nereden anladınız ana cevabı vermelisiniz ?
eğer sadece priz devresinde ise gidip gelme probleminiz siğorta kutusundan sonra ev içinde
tümü gitti ise ev dışında hatta vs , sayaç siğorta kutusunda olabilir .
iki ayrı arıza birbirini tekiklemiştir .

niye bu kadar çoklu priz , elektrikci çağırdınız mı ? arıza tesbiti ve ölçümler vs gibi
sonuç uzaktan zor çözüm .
Bütün evde elektrik kesildiğini Işık’lar gittiği içim anladım ama sigortalara baktığım da atık bir sigorta yoktu önceden sigortayı attıran fişi çıkarttıktan sonra bişi yapmadan 1 dk içinde geri geldi ve bu sorun sadece PC yi açtığım da birde monitörü taktığım ve şalteri artıran ara kabloyu kullandığım zamanlar oldu .

işler karıştı ,
tüm elektrik gitti geldi diyorsunuz tümünü etkilenmesi için ev dışı odaklı olur sadece gitme olsaydı ev dışından ( siğorta atmaz ) ve ev içinden de olabilir . ve siğorta atma vs gibi veya kolon hattı ( ev ana kablo girişi )

pc ve kablo ikinci bir arıza ayrı anlamına gelir .

uzaktan zor .
ip uçları siğorta attıran pc yi ve çoklu prizleri dediğiniz siğorta atıran prizden değil başka bir yer prizden deneme yapın . ve denemeler
elektrikçi .çağırın yerinde tesbit

hoşcakalın sağlıcakla

işler karıştı ,
tüm elektrik gitti geldi diyorsunuz tümünü etkilenmesi için ev dışı odaklı olur sadece gitme olsaydı ev dışından ( siğorta atmaz ) ve ev içinden de olabilir . ve siğorta atma vs gibi veya kolon hattı ( ev ana kablo girişi )

pc ve kablo ikinci bir arıza ayrı anlamına gelir .

uzaktan zor .
ip uçları siğorta attıran pc yi ve çoklu prizleri dediğiniz siğorta atıran prizden değil başka bir yer prizden deneme yapın . ve denemeler
elektrikçi .çağırın yerinde tesbit

hoşcakalın sağlıcakla
Teşekkürler en güzeli elektrikçi çağırmak olucak saolun

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular