ısıtıcılar hakkında- rezistant

hehe123

Üye
merhaba, yine aklımda bi kaç soru var. sizlere danışmak istedim.

elimde akvaryum için kullanılan cam tipi su ısıtıcısı var.şurdan görülebilir http://cdn1.image-tmart.com/prodimg...e-Aquarium-Fish-Tank-Water-Heater_320x320.jpg

üzerindeki termostat maksimum 34 dereceye müsade ediyor.

benim istediğim ise suyu 34 dereceden daha yüksek bi sıcaklığa taşımak.

bu ısıtıcının termostat ayarını nasıl değiştirebilirim?

şimdiden teşekkürler.

yine su için olacak. ama maksimum 60 derece olacak. 20 litrelik suyu ısıtmak istiyorum bu arada.

Galiba, Q= m x. c x t olacak formülü, förmulde de görüldüğü gibi, ne kadar zaman içine suyu ısıtmak ıstıyorsunuz, Zaman kısaldıkca, ıtıcının gücü artar. Formül bıze kalorı olarak değer verir. Oradan watt bulunacak. 34 dereceden yukarı cıkacaksanız, termostatı da değiştirmenız gerekır.

anlıyorum. lisedeki kimya dersinden biliyorum bu formulü. yalnız ısı sabitleyici termostat alıp bunu bu ısıtıcıya monte ederken zorlanır mıyım?

süre çok önemli değil aslında. ayrıca cihazın gücü 300W. 20 litre total su miktarı.

Son düzenleme:
Merhaba ısıtıcının içindeki termostadı kısa devre edin.Dışarıdan 30-90 derece gazlı termostadın ucunu sunun içine montaj ederek ısıtıcıyı termostad üzerinde sürebilirsiniz.

merhaba, yine aklımda bi kaç soru var. sizlere danışmak istedim.

elimde akvaryum için kullanılan cam tipi su ısıtıcısı var.şurdan görülebilir http://cdn1.image-tmart.com/prodimg...e-Aquarium-Fish-Tank-Water-Heater_320x320.jpg

üzerindeki termostat maksimum 34 dereceye müsade ediyor.

benim istediğim ise suyu 34 dereceden daha yüksek bi sıcaklığa taşımak.

bu ısıtıcının termostat ayarını nasıl değiştirebilirim?

şimdiden teşekkürler.

o elindeki akvaryumlar için hazırlanmış olup daha yükseklere ısı vermez.daha ayrıntı verirsen başka yol önerebiliriz
ne kadar detay o kadar geri dönüş

bi konuda bana yardimci olurmusunuz...bende labaratuar beton testi havuzuna rezistans bagladim ama tam randiman alamiyorum...suyun maximum sicakligi 25 derece olacak minumum sicakligi ise22 derece olacak bu konuda yardimci olurmusunuz.

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,965
Son üye
Pentium55

Yeni konular

Geri