İnverter klima kopresörü

Arkadaşlar bu inverter klimaların komresörleri dc voltajla çalışıyor ama kaç volt la calışıyo ve kaç amper cekmiyo bilgisi olan yazabilirimi birde buzdolabı kompresör leri de inverter olmaya başladı sanırım onlarında bilen varsa eğer kav volt la kaç amper cekerek çalıştığını yazabilirseniz cok memnun olurum

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
48 vdc olabilir. Etikette yazabilir. Nette bilgi bulamadım bu konuda bende.

12yada 24v olsa süper olacak aslındada bana köye konteyner koymayı düşünüyorum malum elektrik olmuycak panelle dolap motorunun kondanser ile termosifon tarzı bişi aklıma gelmişti Acaba olurmıiuki diye yazın güneş kışın dolap motoru ile calışcak bişi tasarlıycaktım
48 vdc olabilir. Etikette yazabilir. Nette bilgi bulamadım bu konuda bende.

Biliyorsunuz 220 yi kart vasıtasıyla dönüştürüp kompresöre göre ayarlıyor sistem. Yani sadece kompresör isinizi görmeye bilir. Kompresöre uygun kart gerekebilir. Elektrik yok ise güneş enerjisi paneli ile daha kolay su ısıtabilrsiniz. Belki isinan suyu isinmma icinde kullanabilirsiniz

12 volt 24 volt değil.

Şu resimdeki motoru düşünün.

x5_602400215iim.jpg

Inverter kompresorlerde kompresor motoruna sabit bir voltaj uygulanmiyor. Frekansa gore voltaj değişiyor.

Inverter kompresorlerde kompresor motoruna sabit bir voltaj uygulanmiyor. Frekansa gore voltaj değişiyor.
Normal bir ev kliması 220 ile çalışıyor. Peki 380 yazan kompresör standart klima içinde mi geçerli. 220 yi 380 e kadar kart mi çıkarıyor. 380 v mu yani ac mi. E bunlar dc kompresör değil mi.

Acikcasi bu kompresorleri cok gormedim. Uzerinde dc ibaresi var. Bu motorlar dc ile nasil suruluyor bilmiyorum. Klimanin karti bu voltaji yukseltmesi gerekli yoksa nasil 380 olsun.

Cihazlarin teknik kataloglarinda bu bilgiler yazmiyor bu bilgiler ancak ilgili markalarin teknik eğitimlerinde verilmektedir.

Bu egitimleri alan bir arkadasimiz bizleride aydinlatirsa cok iyi olur dusuncesindeyim.

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri