İnşaat Asansörü Enversör Şalter Bağlantısı

aksoylar

Üye
Arkadaşlar, ileri geri, çalıştırılabilen, kollu bıçaklı enversör şalter ile kumanda edilen bir inşaat asansör motoru, üzerinde GRL 6390 röle mevcut...bilen geri parçalarıda bilir hesabı, uzatmadan bu cihazımızın basit bir şemasını istiyorum şimdiden minnettarım...

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
merhaba arkadaşım senin vermiş olsuğun koda göre elindeki gamak marka monofaze motor rolesi yenisini alsan daha ucuz olur 25 tl felan fiyatı saygılarımla

İhtiyacım olan, motor ile enversör şalter arasındaki bağlantı şeması, röle değil...sadece nasıl bağlamam gerektiğini gösteren bir devre şeması...

ustam aynı dert bende de var.bulabildinmi şema?

tırıfaze mandallı envensör şarteli manıfaze motorda sa ,sol calıştırmak istiyorsunuz mekanik koldan firenli işaat asansörü heralde. resim atamıyorum . üst ucları 1.2.3 ,orta uc ları 4.5.6 alt ucları 7.8.9 diye numaralandırsak . 1.7 köprü 2.9 köprü 3.8 köprü 4.5 köprü aynızamanda faz 6 yardımcı sargı aynızamanda nötür 7 yardımcı sargı 8 ana sargı 9 ana sargı . umarım yardımcı olmuşumdur.

Son düzenleme:
Sayın yıldız_yıldız, anlatmış olduğunuz bağlantı şeması, merkezkaç'lı platin'li devreler için geçerli galiba, çünki röleden hiç söz etmemişsiniz...mevcut asansör, tıpkı söz ettiğiniz gibi, mekanik kol üzerinde balatalı, yani frenli, fakat bunun motorunda, GRL 6390 röle mevcut, yazmış olduğunuz bağlantıya röleyide eklerseniz uygulama yapabilirim...

say aksoylar işlerin yoğunluğundan dolayı siteyi ziyaret edemedim sizin dediğiniz gibi merkez kaclı bağlantı şekli roleli şeklini ic bağlamadım dediğiniz role 220 v girişlimi yoksa ekevat largibi faz girip ana sargıdan devreyi tamamlayıp akıma duyarlı rolemi rolenin yapısını belitseniz yardıncı olmaya calışırım.

say aksoylar grl 6390 rolenin bağlantı şeklini yarın görücem bağlayan arkadaşlarvar . linkten resmini gördüm araştırıcam.

Ustam ben normalde bu rölenin normal bağlantısını biliyorum fakat araya enversör şalter girdiği için takılıyorum...bağlantı kısaca şöyle 1ve7 nolu uclar start kond. 2ve4 nolu uclar yardımcı sargı...3ve8 nolu uclar daimi kond...5ve10 nolu uclar 220 V. giriş...6ve9 nolu uclar ise ana sargı ucları...

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,976
Son üye
ARALSAN

Yeni konular

Geri