İnşaat Asansörü Enversör Şalter Bağlantısı

say aksoylar bende rolenin bağlantısını buldum kılemes alta gelicek şekilde soldan başlıyarak 1 start kon 2 yardımcı sargı 3dayimi kon 4 yardımcı sargı 5 faz 6 ana sargı 7 start kon 8 dayimi kon 9 ana sargı 10 nötür . aynı yazdığınızgibi envesör şartelin baglantısın bulamadım uygulama yapmadım ama mantık şu rolenin başka bir özeliği yoksa şartel anasargının yada yardımcı sargının yerleri deyştirdimi dönüş yönü değişir birde fazı kesmesi gerekir . envesörün üst ucları 1.2.3 orta uclar 4.5.6 alt ucları 7.8.9 diye numaralarsak , 4 faz girişi , 1.7 köprü ve rolenin 5 nolu ayana , 2.9 capraz köprü ve ana sargı , 3.8 capraz köprü ve ana sarg , 5 rolenin 6 nolu ayana , 6 rolenin 9 nolu ayana bağlanıcak . nötür rolenin 10 nolu ayanda sabit kalıcak . buşekilde uygulama yapın sonucu bende merak ediyorum .

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Ustam dediğiniz şekilde bağladım 123 ile 456'yı birleştirince normal. 456'yı 789 ile birleştirince titreyerek ses çıkarıyor dönmüyor yani...

şartel ana sargının yerlerini değiştiriyor yardımcı sargı üzerinden denedinizmi start kon yanında daymi kon varmı . anlattığım şamada anasargı uclarını yer deyişimini düşündüm .

Son düzenleme:
Bugün tarifenize göre çizim yaptım, çıkan şekle göre'de yaptığım bağlantıyı takip ettim, şekle göre bağlantı doğru, fakat dikkatimi çeken şey 456'yı 789 ile birleştirdiğinde ana sargı ucları birleşiyor ( yani rölede 6 ve 9 uclarına köprü yaparcasına) her halde ondan olsa gerek...

Not; Her iki kondansatör bağlı....

anasargı bırleşmemesilazım rolenin 6.9 şartelin 5.6 bıcaklı ayana şartelin 2.9capraz köprü ve ana sargı ucu , şartelin 3.8 capraz küprü ve ana sargı ucu .motorun ana sargı ucları direl şartele giricek şartelden dolanıp rolenin rolenin 6.9 olmasılazım .ana sargı ucu şartelin 8.9 ona giricek

Son düzenleme:
Ustam sorun yine aynı, anlattığınız şekilde bağlantılar bire bir doğru...Aslında bu durumda sigortanın da atması lazım röle bu durumda engelliyormu bilmiyorum...

Ustam, ben şalterin 8 ve 9 ucuna, ana sargıları bağladığım halde, yine şalterin 8 ve 9 ucundan, rölenin 6 ve 9 uclarına bağlantı yapmıştım, şekle baktıktan sonra, orada hata olduğunu fark ettim, düzelttim, şimdi gayet normal çalışıyor.

ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM... EMEĞİNİZ'DEN VE İLGİNİZ'DEN DOLAYI...

sayın aksoylar ana ve yardımcı sargıları ölçü aletiyle nasıl buluruz

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri