İki motor aynı anda nasıl yıldız-üçgen bağlanır?

xismet

Üye
Katılım
22 Ara 2010
Mesajlar
91
Puanları
1
Yaş
34
İki motor aynı anda nasıl yıldız üçgen bağlanır? Aynı şemada güç ve kumanda devreleri varsa elinizde gönderirseniz veya tarif ederseniz sevinirim.
 
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Ana kontaktör, yıldız kontaktörü ve üçgen kontaktörlerini paralel bağlarsanız istediğiniz devreyi elde etmiş olursunuz anladığım kadarıyla.
Motorlar aynı anda start alır, aynı anda üçgene geçer
 
Şemadan pek bişey anlayamadım, çünkü güç devresi.
Kumanda devresinin şemasını görmek lazım.
Bide ilk yazdığım mesaj sanırım yanlış.
Bir motorda arıza odluğunda diğerininde etkilenmemesi için sadece zaman rölesinin kontaklarını ortak kullanmak gerekir ama bunu şu an şemayla gösteremiyorum malesef.
 
kumanda devresi normal yıldız - üçgen bağlantısı olacak ancak güç kontaktörlerinin kumandalarını (yıldız ve üçgen ayrı ayrı) paralel yağacaksın
 
hayır kardeşim güç kısmını ayrı ayrı yapacaksın iki ayrı yıldız üçgen motor gibi düşüneceksin ayrı termik ayrı kontaktörler.Kumanda kısmını ise paralel bağlayacaksın tek zaman rölesi çıkışıyla yapacaksın
 
Sayın xismet, şemanız doğru değil... Uygulamayınız...
 
Güç devresi ve kumanda devresi aşağıdaki gibi olursa motorlar problemsiz çalışır.
 
bu otomatik kumandayı oldu olası anlamadım gitti :)
bana bu konuda yardımcı olabilecek bir hayırsever var mı ? :)
 

Forum istatistikleri

Konular
126,683
Mesajlar
904,641
Kullanıcılar
447,484
Son üye
ceyran ceyrantronik

Yeni konular

Geri
Üst