İki butonlu, 5 ledli bir devre

ewet denedim tam istedım gıbı calışıyo fakat programlamayı anlattıgın gıbı yapıyorum ama hata weriyo config ayarları da dedigin gibi ama degişen bişi olmadı

proteusda çalışan devre gerçektede çalışır ben proteusda çalıştırıp gerçekte çalışmayan bir devreye rastlamadım o yüzden sana söyleyeceğim bağlantılarına ve 16f84 bacak bağlantılarına iyi bak kesinlikle bir yerde hata var fakat görmeden bir şey söylemem mümkün değil belki kristalin arızalı yada 22 pikofarad kondansatör koymadın yada değeri yanlış bilemiyorum

eğerbir fotoğraf koyabilirsen yada kullandığın malzemeleri ve bağlıntını bir şekilde buraya koyabilirsen bakıp yardımcı olmaya çalışayım

en ucuz sistem olarak pıc 16f84 kullanabilirsin. ama bunu programlamak için yazılım +düzenek olması lazım benden soylemesi

sayın ustalar bana bir proje gerekli yardımcı olursanız kuluçka çevirme sistemi pic 16f 628 veya 84 devre zaman ayarlı olacak bir veya iki saat gibi çalışma sistemi proje şu sepetin başına ve sonuna iki adet swiç koyacam motor dönecek swiçe bastıgı anda duracak belirledigimiz zaman aralıgı kadar durduktan sonra bir veya iki saat gibi motor tersine dönecek diger swiçe bastıgında tekrar duracak yine belirledigimiz zaman ayarı kadar zaman bittigi zamanda yine motor ters dönecek bu işlem bu şekilde sürüp gidecek taki yumurtalar çıkıncaya kadar arkadaşın birisi sagolsun bir devre yapmış bu devrede sorun şu zaman bitince dönüyor swiçe basıyor tabiki swiç basık kalıyor zaman bitince tersine dönüyor ama diger taraftaki swiçe basınca motor durmuyor sanırım bir program eksikligi var usta arkadaşlardan ricam programı kontrol edip eksiklik varmı dosyayı ekliyorum illaki bu olacak diye birşey yok olursa bu olsun olmassa pic konusunda deneyimi olan arkadaşlar
yeni proje üretebilirler şimdiden herkese teşekkürler ve saygılar......

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,975
Son üye
yamanelektronik2023

Yeni konular

Geri