İş yeri açmak istiyorum

Merabalar arkadaşlar,2007 meslek lisesi elektrik bölümü mezunuyum,dükkan,açmak,istiyorum,ustalık belgesine ihtiyaç varmı,2007 de çıkan bir yasa varmış,okullar,iş yeri açma belgesi veriyormuş,bizide kapsiyomu

Ben 1995 mezunuyum bizde dükkan açmak için çıraklık eğitime gidip ustalık belgesi almak gerekiyordu bende sizin dediğiniz gibi bir kanun çıkmış diye duydum ama ustalık belgesi diplomadan başka bir belgedir.Bendeki belge meslek edindirme kurumu tarafından hazırlanıp bulunduğum ilin valisi tarafından onaylanmış bir belgedir.

Onu mezun olduğunuz okula gidip öğrenmeniz gerekiyor. Sizi de kapsıyor ise iş yeri açma belgenizi alabilirsiniz.

Ben 2009 mezunuyum belgem hala okulda bizim zamanımızda isteğe göre veriliyordu. Şuan mezun olanlara direkt veriliyor. Şahsen kardeşim de aynı okuldan mezun oldu ona diplomayla beraber iş yeri açma belgesini verdiler

Meslek lisesi mezunu Elektrik mühendisyim lisede diplomasıyla birlikde 2011 yılında mezuniyette Direkt veriyor.Bununla birlikte gidip mezun olduğunuz liseye başvurmanızı tavsiye ederim çunki eski tarih mezunlarınada sistemlerinden verildiğini biliyorum lakin işlemi çok çabuk beklemeyin.

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,843
Son üye
hvncrblt

Yeni konular

Geri