İşyeri Açma Belgesi veya Ustalık belgesi

kenaninci

Üye
Selamlar
2 yıllık önlisans aşçılık mezunuyum. Daha önceden sigortalı bu sektörde çalıştım. Unlu mamuller üzerine bir yer açmak istiyorum. İş Yeri açma belgesi alabilirmiyim. Ustalık belgesi almak yıllar sürüyor. Eğer olmuyorsa kiralama nasıl oluyor. Belgesi olan biriyle anlaşıp onu işe alıp, ruhsatı aldıktan sonra işten mi çıkarılıyor. Daha sonradan ruhsat ile ilgili problem olmuyor mu? Cevap verirmisiniz teşekkür ederim.

Kenaninci iki yıllık ön lisans mezunusunda branşın ne ne üzerine okudun? Unlu mamuller üzerine okuduysan zaten teknikersin, odaya kayıt olup direkmen ustalığı alıyorsun. İşe aldığın kişinin sırtından ruhsat al sonra işten çıkar bu nasıl mantık nasıl ahlak ve o işten helal paramı kazanacaksın.

Kenaninci iki yıllık ön lisans mezunusunda branşın ne ne üzerine okudun? Unlu mamuller üzerine okuduysan zaten teknikersin, odaya kayıt olup direkmen ustalığı alıyorsun. İşe aldığın kişinin sırtından ruhsat al sonra işten çıkar bu nasıl mantık nasıl ahlak ve o işten helal paramı kazanacaksın.
Branş olarak birşey yazmıyor. Sadece aşçılık olarak geçiyor. İşe aldığım kişinin durumdan haberi olacak. Diplomasını kendi belirledikleri ücret karşılığında kiralatmak isteyen çok kişi var. Ben sadece sürecin nasıl ilerlediğini bilmek istiyorum.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,597
Son üye
CTure

Yeni konular

Geri