çok hasas ölçüm için potansiyometre

cenko

Üye
selam beyler potansiyometreye döndürerek açıyı oktuyorum fakat hassas olması gerekiyor eğer normal bir pottan daha hassas bir ölçüm yapacak bir şey varsa söylerseniz sevinirim şimdiden teşekkürler.

Arkadaşım çok turlu potansiyometreler var, iç yapısı bobine benziyor, üzerinde klemens tornavidasıyla direnci arttırabileceğin vida var. Çok hassas ayar yapabilirsin. Kolay gelsin.

meteakmaz arkadasım senın dedigin trimpot tur(ortası vidalı potansiyometre)hassasiyet acısından potansiyometreler ile aynıdır fakat onlar genellikle ayarın 1 kez yapılacagı yerlerde kullanılır trimpot ayarını 1 kez tornavida ile yaparsın devreye takarsın.potansiyometre gibi devamlı ayar yapmaya uygun degildir.(tasarımı itibariyle)arkadasın demek istedigi hassasiyeti yüksek olan potansiyometre varmı.

Sn meteakmazın önerdiği pot işinizi görür.Açıyı direk milin göbeğinden mi okuyorsunuz?

Sayın,Cenko Gefran Marka PS Rotative position transducers işinizi görür sanırım.
Teknik ozellikleri:
Main features
• Models 09, 11, 20
• Servo mounting
• Independent linearity up to ± 0,05% (standard ± 0,5%)
• Repetibility 0,01% C.E.T.
• Rotation speed ≤ 600 r.p.m. (within C.E.U.)
• Life duration: >100x106 operations at 10 r.p.s.
• Infinite resolution
• Electrical terminals: turrets
• Grade of protection IP40
• Suitable for use in explosive environments with presence
of gas (groups IIA, IIB, IIC) and combustible powders.
Standards for simple device:
ATEX CEI EN 50020 2003 - paragraph 5.4 a

saoğlun kardeşler denemem gerekiyor ilginiz için teşekkürler.

RVDT olarak aratırsan bir çok değişik ürün çıkacaktır.

selam beyler potansiyometreye döndürerek açıyı oktuyorum fakat hassas olması gerekiyor eğer normal bir pottan daha hassas bir ölçüm yapacak bir şey varsa söylerseniz sevinirim şimdiden teşekkürler.

Kardeş fazla hassas olmasada olur sana zahmet rica etsem o projeyi bana gönderebilirmisn...Yıl sonu ödevim çok ugraştım ama olmadı hep hata verdi...

arkadaşlar çok turlu potansiyometrelerde var bu işler için süper piyasadada var.....

çok turlu pot olmassa mesela bir 10k yanına 1k takarsın, birinden 10lar hanesini diğerinden 1ler hanesini okursun, artık nasıl bi şey tasarlıyorsan...

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri