çift çıkış amfi tek hoparlöre bağlanır mı?

TPA3110 30w + 30W stereo amfi devre kartım var. amfi çıkışını seri bağlayıp 1adet 60w hoparlöre çıkış yapsam amfiye zarar verir miyim?

Bana göre anasını bile ağlatırsın. çift çıkışın artı ekslerini nasıl birleştirip tek kolona bağlayacan? çıkışlar kaç wat diyecektim ki 30 wat yazmışsın. Ne demeli riskli durum.

Anfinin girişine faz tersleyici bağlayıp çıkıştan sadece artı uçlar arasına hoparlör bağlayarak söylediğiniz şekilde bağlayabilir siniz.

Uygun bir zamanda örnek bağlantı şekli eklerim. Unutursam hatırlatırsanız iyi olur.

Kolay gelsin.

Köprü bağlantı denir buna. Çıkışta stereoya elveda dersiniz ama, mono olarak çıkış gücü 4 katıdır.
Yani sizin örnekte 120w olur.

Köprü bağlantı denir buna. Çıkışta stereoya elveda dersiniz ama, mono olarak çıkış gücü 4 katıdır.
Yani sizin örnekte 120w olur.
https://m.wikihow.com/Bridge-an-Amplifier
E6334C90-AFC6-4989-8C82-63D1A38D98B3.jpeg

TPA3110 30x2 değil 15x2 yani toplamda 30w çıkış verebilen bir amfi. Sesi sonuna kadar açmadığın sürece clipping yapmadan hoparlörünün hassasiyeti yüksekse iyi ses alabilirsin. Mono ses alabilmek için yükseltilmemiş ses çıkışındaki kablonun sağ ve sol kanalına 160ohm direnç bağlayarak birleştir ve amfinin sol girişine bağla, daha sonrasında amfinin sol çıkışına 1:1 600ohm trafo yani ground loop izolasyonu bağlayarak amfinin sağ girişine bağla, son olarak sağ çıkışı hoparlöre bağlarsan 30w güç alabilirsin.

Forum istatistikleri

Konular
127,949
Kullanıcılar
449,594
Son üye
srdrgl1905

Yeni konular

Geri