Üç fazlı bir motorun bir fazla yerde sağ,sol,çalıştırıp,durdurmak

max331

Üye
Merhaba Arkadaşlar ,
Üç fazlı bir motoru birden fazla yerde sağ , sol , çalıştırıp,durdurmak istiyorum , elinde bununla ilgili devre şeması veya bilgisi olan varsa yardımınızı rica ederim.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
3 fazlı motor 1 faz ile çalıştırılır fakat gücünün çok yüksek olmaması gerekir
Devrede kondansatör baglayarak yapılır
Çalıştırmak istediğiniz motor un gücü nekadar?

Ekli dosyalar

• Screenshot_2016-04-11-17-49-03-1.png
    Screenshot_2016-04-11-17-49-03-1.png
    88.1 KB · Görüntüleme: 77
Yanlış anlaşıldı sanırım 3 fazlı bir motoru birden fazla yerde sağ,sol,çalıştırmak ve durdurmak istiyorum ,motor gücü 15 kW.

Bir fazla diyince fazlı anlamışım Mevcut bir kumanda sistemi varsa projesini yollayın onun üzerinden söyliyelim yanlış sistem olmasın

birden fazla yerde derken nasıl acaba anlayamadım belirli zaman aralıklarında
mı yoksa limit swiç ,sensör vs. lerden gelen bilgilerle mi ?

573PrR.jpg

Birden fazla yerden kumanda etmek demek birden fazla noktadan ileri-geri çalıştırıp durdurabilmek demek. Stoplar seri , startlar paralel bağlanacak.

birden fazla yerde değilde , birden fazla yerden çalıştırmak yazılması uygun olurdu sadece bir harf anlamı değiştiriyor devre açıklayıcı olmuş umarım arkadaşın işini görür

İsterseniz yıldız-üçgen+deviryönü değişimi+dinamik frenlemeli şemayıda verebilirim.

Merhaba Arkadaşlar ,
Sorunu resimdeki şemada çözdüm , yardımlarınız için çok teşekkür ederim.
IMG_0364[1].JPG

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,903
Son üye
furoz6868

Yeni konular

Geri