Özel Ev Alarm Sistemi (Kablolu, Kablosuz?)

Akü ve trafo için güvenilir ve kaliteli marka önerileriniz neler arkadaşlar?

Yuasu adında bir firma var fakat firma batmış ürünleri hala piyasada olmasına rağmen DSC distribitörü çokta önermedi...

Yuasu batsin bitmiş önemli değil ürünleri güzel ürün kullanabilirsin. Aykik 200 adet kullaniyoruz hiç problem yaşamadik. Alternatif olarak panasonic aküleri kullanabilirsiniz

Sent from my Lenovo A7020a48 using KontrolKalemi Forumu mobile app

Yuasu batsin bitmiş önemli değil ürünleri güzel ürün kullanabilirsin. Aykik 200 adet kullaniyoruz hiç problem yaşamadik. Alternatif olarak panasonic aküleri kullanabilirsiniz

İnternetten araştırma yaptım fakat Panasonic marka pek satılmıyor sanırım.

1. İki adet akü mü kullanmalıyım yoksa siren ve alarm kartını aynı aküye mi bağlamalıyım?
2. 12v 7ah akü panel içine sığar mı? Genel olarak boyutlarına bakıyorum ama sığmayacak gibi görünüyor.
3. Trafo için marka model öneriniz var mıdır?

Teşekkürler.

Siren için ayri panel için ayri kullanmalisin, 7 amper aküyü siğdirmalisin çünki 4 amper çabuk biter, trafo grubunda yillardir mervesan kullaniyoruz bu güne kadar trafo arizasi diye servise gitmedim. Tavsiye ederim. Yine mervesanin aküsüde alternatif olabilir size

Hocam bu kablosuz manyetikler jammer'dan etkilenir mi? Evim merkezi konumda o sebeple bu kadar paranoyak olmasam mı diyorum.

Kablosuz PIR ürünlerin sıkıntı yaşayacağını düşündüğümden dolayı sadece kablosuz manyetik kontak takacağım. Paneli MG5050 olarak düşünüyorum.
Her kablosuz ürünü jammer ile bozma olanağı vardır ama özellikle kablosuz sistemin çalışma frekansına ayarlanması gerekir paradox marka sistemler 868 MHZ de çalışırlar jammer e 868 MHZ e ayarlanırsa kapsama alanında ne kadar kablosuz sistem varsa hepsini etkisiz hale getirir ama standart alarm sistemiyle kimse uğraşmaz genelde bu arada kontrol panelini MG 5000 seçerseniz daha ekonomik olur MG 5050 panelle arasındaki tek fark kablolu zon girişlerinin MG 5050 de dha fazla olmasıdır.

Akü ve trafo için güvenilir ve kaliteli marka önerileriniz neler arkadaşlar?

Yuasu adında bir firma var fakat firma batmış ürünleri hala piyasada olmasına rağmen DSC distribitörü çokta önermedi...
Akü ile YUASA markasını kastediyorsanız piyasa da ki en kaliteli ürünlerden biridir muhtemelen Türkiye distribütörü batmıştır ürünün üreticisinin batacağını sanmam ama pahalı üründür normal çin malı bir aküye 10 dolar veriyorsan yuasa ya 30 dolar ödersin trafo içinde standart 16 V 50 W trafo işini görür

Her kablosuz ürünü jammer ile bozma olanağı vardır ama özellikle kablosuz sistemin çalışma frekansına ayarlanması gerekir paradox marka sistemler 868 MHZ de çalışırlar jammer e 868 MHZ e ayarlanırsa kapsama alanında ne kadar kablosuz sistem varsa hepsini etkisiz hale getirir ama standart alarm sistemiyle kimse uğraşmaz genelde bu arada kontrol panelini MG 5000 seçerseniz daha ekonomik olur MG 5050 panelle arasındaki tek fark kablolu zon girişlerinin MG 5050 de dha fazla olmasıdır.

MG5050 seçmemnin nedeni kendimi ilerleyen zamanlarda takabileceğim aparat için kendimi garanti altına almak. Sistemi kurarken bunlar en başta takılacak;
1 kablolu keypad,
1 manyetik kontak (çelik kapı için),
1 adet duman dedektörü bağlayınca 3 giriş ediyor. (MG5000' de ise 4 kablo girişi mevcut.)

İzmir'de forumdan ya da dışarıdan tanıdığınız işin ehli ve ileride destek sağlayacak teknik servis var mıdır?

MG5050 seçmemnin nedeni kendimi ilerleyen zamanlarda takabileceğim aparat için kendimi garanti altına almak. Sistemi kurarken bunlar en başta takılacak;
1 kablolu keypad,
1 manyetik kontak (çelik kapı için),
1 adet duman dedektörü bağlayınca 3 giriş ediyor. (MG5000' de ise 4 kablo girişi mevcut.)

İzmir'de forumdan ya da dışarıdan tanıdığınız işin ehli ve ileride destek sağlayacak teknik servis var mıdır?
Keypad kontrol panelinde zone işgal etmez keypad girişi farklıdır aksine keypad da ilave zone girişi vardır yani MG 5000 de 2 zone girişine dedektörü normal bağlarsan 2 doble zone teknolojisi ile bağlarsan 4 keypad zonuyla beraber 5 kablolu dedektör bağlayabilirsin MG 5050 de 5 kablolu zon girişi vardır normal bağlantıyla 5 double zone teknolojisiyle 10 keypad zonuyla 11 kablolu dedektör bağlayabilirsin

Keypad kontrol panelinde zone işgal etmez keypad girişi farklıdır aksine keypad da ilave zone girişi vardır yani MG 5000 de 2 zone girişine dedektörü normal bağlarsan 2 doble zone teknolojisi ile bağlarsan 4 keypad zonuyla beraber 5 kablolu dedektör bağlayabilirsin MG 5050 de 5 kablolu zon girişi vardır normal bağlantıyla 5 double zone teknolojisiyle 10 keypad zonuyla 11 kablolu dedektör bağlayabilirsin

Yanıtlarınız için teşekkür ederim.

Dediğiniz gibi olursa maliyetim yaklaşık 100 TL daha düşecek. Son duruma göre; 2 kablolu manyetik girişi, 1 duman dedektör girişi ile toplamda 3 adet kablo girecek.

Sadece parça fiyatı aldığımda fiyatlar uygun fakat montaj işin içine girince fiyatlar aşırı yükseliyor. Parça satışında iskonto %35 iken, parça + montajda %20 iskonto oluyor. Parça satışına %18 KDV binerken %18' de işçilik alıyorlar. Ne yapacağım bilmiyorum açıkçası.

Montaj fiyatıda firmanın hakkıdır sonuçta 2 sene size ürünün garantisini vericek fiyat olarak da iyi bir indirim oranı almışsınız

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,189
Kullanıcılar
449,957
Son üye
sezercakmak

Yeni konular

Geri