Ödev Sorusu

eldergod

Üye
Resimde gösterdiğim gibi o kablonun adı nedir?

Nasıl yani kablonun adı nedir? Faz kablosudur, 2.5 mm kullanılır.Anahtar ile lambayı birbirine bağlar.

Hoca o kablonun genel bir adı var dedi sizde yanıt verdiniz teşekkürler

Faz kablosu demiyorlar ona. Ben anahtarlanmış faz kablosu diyordum ama ustalar başka bir şey diyorlardı. şu anda aklıma gelmiyor. Bu arada mervan arkadaşımız 2,5mm lik olur demiş ama özel durumlar dışında bu kablo 1,5mm lik olur.

Bilgi için teşekkürler..Ama o kablonun adını acilen öğrenmem gerekiyor

Son düzenleme:
Resimde gösterdiğim gibi o kablonun adı nedir?

Anahtardan lambaya kadar olan kablo aydınlatma sortisi kablosu olup kesiti 2,5mm2 değil 1,5mm2'dir. Kablo ismi sıva altı tesisatta NYA olup sıva üstü tesisatta NYM (antigron)'dur. Buat'a kadar linye buattan sonra sortidir. Bir aydınlatma linyesine 9 aydınlatma sortisi bağlanabilir. 9 sortiyi aşan durumlarda 2. linye çekilir,18 sortiyi aşınca 3.linye...

Verdiğiniz bilgiler çok işime yaradı teşekkür ederim...

arkadaşlar o kablonun adı desant tır

Faz kablosu demiyorlar ona. Ben anahtarlanmış faz kablosu diyordum ama ustalar başka bir şey diyorlardı. şu anda aklıma gelmiyor. Bu arada mervan arkadaşımız 2,5mm lik olur demiş ama özel durumlar dışında bu kablo 1,5mm lik olur.

devresi diyorlar, hatırladım. buna lambanın devresi diyorlar. çok saçma ama usta terimi böyle sanırım :D

ona desant ta denir ama asıl adı sorti kablosudur

Forum istatistikleri

Konular
128,214
Kullanıcılar
449,995
Son üye
osmanguney15

Yeni konular

Geri