Çanak anten ısıtıcı

Arkadaşlar bulunduğum bölge çok fazla kar alıyor. Evimizde kullandigimiz canak anten karla dolduğu zaman yayın kesiliyor ve çatıya çıkıp canagi temizleyemiyoruz. Bunu engellemek , yağan karı eritmek için bugün rezistansli ısıtıcı kablo aldım . Canak antenin arkasına sararak canagi ısıtacak. Ancak bu şekilde montaj yapınca rezistans sürekli açık kalacak bu nedenle hem fazla elektrik faturası fazla gelecek hemde rezistansin ömrü azalacak. Sistemin hava sıcaklligina göre otomatik acilip kapanmasını istiyorum bunun için ne yapmalıyım . Ayrıca bu rezistans ısıtıcılı kabloyu çanağın arkasına nasıl yapistirabilirim bilgilendirirseniz sevinirim

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Çanak antenin üstüne şemsiye gibi bir siperlik tak.

Arkadaşlar bulunduğum bölge çok fazla kar alıyor. Evimizde kullandigimiz canak anten karla dolduğu zaman yayın kesiliyor ve çatıya çıkıp canagi temizleyemiyoruz. Bunu engellemek , yağan karı eritmek için bugün rezistansli ısıtıcı kablo aldım . Canak antenin arkasına sararak canagi ısıtacak. Ancak bu şekilde montaj yapınca rezistans sürekli açık kalacak bu nedenle hem fazla elektrik faturası fazla gelecek hemde rezistansin ömrü azalacak. Sistemin hava sıcaklligina göre otomatik acilip kapanmasını istiyorum bunun için ne yapmalıyım . Ayrıca bu rezistans ısıtıcılı kabloyu çanağın arkasına nasıl yapistirabilirim bilgilendirirseniz sevinirim
Merhaba.
Bu işten pek randıman alamazsınız ama hayırlısı.
O rezistans kabloyu metal olan çanağa nasıl yapıştırma konusunda fikrim yok.
Ama sisteme termostat ilave ederek sürekli çalışmasını önleyebilirsiniz.
Kolay gelsin

Isıtıcı telin üzerini izocam benzeri yalınkanla kapat/sar, ısıtıcı altda kalır, Ama sadece antenin arkasını kapla. Termostatda takasın veya istersen flaşörrtip bir zaman rölesi koy, belirli zamanlarda açıp kapasın,
Veya; tırnaklı tip timer ler var (siemens, legrand gibi) ondasn koyarsan, 15 dakıkalık sürelerle 24 saati istediğin gibi ayarlasın. Gece daha çok süre gündüz daha az gibi.

Kendinden yapışkanlı buzdolabı rezistansları var. Onu arkasına yapıştırabilirsiniz.
Kendiniz bir ısıtıcı yapmışsınız. Ona bir zaman saati takıp tv izlediğiniz aralıkta belli süreler açılıp kapanacak şekilde ayarlayın.
Dijitale bile gerek yok. Priz şeklinde tırnaklı olan bile iş görür.
Veya buzdolabı defrost devresi (timer) alıp bağlayın.
514249027420128487.jpeg

Hakkari Yüksekova'da vatandaşlar her kar yağışı öncesinde çanağın ön yüzüne vazelin sürerek çanağın kar tutmasını önlüyorlar.
Başarılı sonuç aldıklarını belirtiyorlar.

Hakkari Yüksekova'da vatandaşlar her kar yağışı öncesinde çanağın ön yüzüne vazelin sürerek çanağın kar tutmasını önlüyorlar.
Başarılı sonuç aldıklarını belirtiyorlar.
Evet duydum ama her yağıştan sonra vazelin sürmek gerekiyormus , ben cstiya çıkamam ki o karda

Basit problemlere aşırı çözümler başlığı açıp konuyu taşımak lazım.

Çanağın bir tarafına 1kwatt ısıtıcı bağlayabilirseniz , çanak ısıl iletken olduğundan karı çözecektir. Çanak kar tuttuğunda ısıtıcıyı manuel olarak çalıştırmanızı tavsiye ederim.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri