Çanak anten ısıtıcı

• Konbuyu başlatan ibrahimlule
  • Başlangıç tarihi
Arkadaşlar bulunduğum bölge çok fazla kar alıyor. Evimizde kullandigimiz canak anten karla dolduğu zaman yayın kesiliyor ve çatıya çıkıp canagi temizleyemiyoruz. Bunu engellemek , yağan karı eritmek için bugün rezistansli ısıtıcı kablo aldım . Canak antenin arkasına sararak canagi ısıtacak. Ancak bu şekilde montaj yapınca rezistans sürekli açık kalacak bu nedenle hem fazla elektrik faturası fazla gelecek hemde rezistansin ömrü azalacak. Sistemin hava sıcaklligina göre otomatik acilip kapanmasını istiyorum bunun için ne yapmalıyım . Ayrıca bu rezistans ısıtıcılı kabloyu çanağın arkasına nasıl yapistirabilirim bilgilendirirseniz sevinirim

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.

kesmez

Profesyonel Üye
Çanak antenin üstüne şemsiye gibi bir siperlik tak.

Mustafa KABADAYI

Profesyonel Üye
Arkadaşlar bulunduğum bölge çok fazla kar alıyor. Evimizde kullandigimiz canak anten karla dolduğu zaman yayın kesiliyor ve çatıya çıkıp canagi temizleyemiyoruz. Bunu engellemek , yağan karı eritmek için bugün rezistansli ısıtıcı kablo aldım . Canak antenin arkasına sararak canagi ısıtacak. Ancak bu şekilde montaj yapınca rezistans sürekli açık kalacak bu nedenle hem fazla elektrik faturası fazla gelecek hemde rezistansin ömrü azalacak. Sistemin hava sıcaklligina göre otomatik acilip kapanmasını istiyorum bunun için ne yapmalıyım . Ayrıca bu rezistans ısıtıcılı kabloyu çanağın arkasına nasıl yapistirabilirim bilgilendirirseniz sevinirim
Merhaba.
Bu işten pek randıman alamazsınız ama hayırlısı.
O rezistans kabloyu metal olan çanağa nasıl yapıştırma konusunda fikrim yok.
Ama sisteme termostat ilave ederek sürekli çalışmasını önleyebilirsiniz.
Kolay gelsin

zeybek

Onursal Üye
Onursal Üye
Isıtıcı telin üzerini izocam benzeri yalınkanla kapat/sar, ısıtıcı altda kalır, Ama sadece antenin arkasını kapla. Termostatda takasın veya istersen flaşörrtip bir zaman rölesi koy, belirli zamanlarda açıp kapasın,
Veya; tırnaklı tip timer ler var (siemens, legrand gibi) ondasn koyarsan, 15 dakıkalık sürelerle 24 saati istediğin gibi ayarlasın. Gece daha çok süre gündüz daha az gibi.

Lotus adana

Katılımcı Üye
Kendinden yapışkanlı buzdolabı rezistansları var. Onu arkasına yapıştırabilirsiniz.
Kendiniz bir ısıtıcı yapmışsınız. Ona bir zaman saati takıp tv izlediğiniz aralıkta belli süreler açılıp kapanacak şekilde ayarlayın.
Dijitale bile gerek yok. Priz şeklinde tırnaklı olan bile iş görür.
Veya buzdolabı defrost devresi (timer) alıp bağlayın.
514249027420128487.jpeg

Erhan_TR

Usta Üye
Hakkari Yüksekova'da vatandaşlar her kar yağışı öncesinde çanağın ön yüzüne vazelin sürerek çanağın kar tutmasını önlüyorlar.
Başarılı sonuç aldıklarını belirtiyorlar.

Konu Sah
Hakkari Yüksekova'da vatandaşlar her kar yağışı öncesinde çanağın ön yüzüne vazelin sürerek çanağın kar tutmasını önlüyorlar.
Başarılı sonuç aldıklarını belirtiyorlar.
Evet duydum ama her yağıştan sonra vazelin sürmek gerekiyormus , ben cstiya çıkamam ki o karda

karaapak

Profesyonel Üye
Basit problemlere aşırı çözümler başlığı açıp konuyu taşımak lazım.

kesmez

Profesyonel Üye
Çanağın bir tarafına 1kwatt ısıtıcı bağlayabilirseniz , çanak ısıl iletken olduğundan karı çözecektir. Çanak kar tuttuğunda ısıtıcıyı manuel olarak çalıştırmanızı tavsiye ederim.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
118,002
Kullanıcılar
429,272
Son üye
mohammedadrar01

Yeni konular