Çamaşır ve çamaşır kurutma makinesi uzatma ile çalışır mı

krydnsmz

Üye
Katılım
15 Tem 2023
Mesajlar
3
Puanları
1
Yaş
32
Merhaba çamaşır makinemizi 2 senedir uzatma ile kullanıyoruz bugün kurutma makinesi de aldım servis uzatma ile kesinlikle kullanma bı priz daha çektir dedi ,sormak istediğim 2 makineyi aynı anda açmayacağım uzatma ile kullanmam sıkıntı olur mu yada aşağıya fotoğrafını yükleyeceğim tek prizi iki priz yapan vikonun aparatını taksam olur mu yada 1 priz daha mı çektirmeliyim cevaplar için teşekkür ederim bu işlerden pek anlamıyorum.

m96w9xr.jpg


m96w9xr.jpg


5ccosd1.jpg


12bdeeo.jpg


i0fdt9u.jpg
 
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Ev prizlerinde genelde 2.5mm2 kablo çekilir. Dolaysıyla aynı hatta yüksek watt'lı iki cihaz (kurutma makinesi dahil) aynı anda kullanılmamalı! Ana kolon kablosu kurtarıyor ve ikinci bir priz varsa kullanılabilir. Tesisatın uygunluğu kontrol edilmeli.
 
Servis doğru söylemiş.
Uzatmalar da genellikle 3*1.5 kablo kullanılır. Bu kesit çok enerji tüketen cihazlar için, risklidir.
3*2.5 Luk kablo ile buattan yeni priz çektirerek gönül rahatlığı ile makinelerinin ikisini de aynı anda kullanabilirsiniz.
Güvenlik/Tedbir iyi bir şey dir.
 
Son düzenleme:
2x2.5mm2 kablo havada 27A akım kapasitesinde. Bu da 220x27=5940 watt. İki cihazın toplam gücü bu değerin altındaysa çiftli prizle ya da 2.5mm2 uzat kullanılır gibi görünüyor.;)
 
yakındaki bir elektirikçi'den 3x2.5mm2 bir uzatma kablosu yaptır. sağlam olur güzel olur.
 
Duvar prizleri çoğunlukla max 16A çalışmaya uygun. Bu da kontakları tam oturan, kaliteli bir prizse sürekli 16A çekebilirsiniz. 3x1.5 uzatma kablosu max. 15A sürekli akıma izin verse de 3x2.5 kablodan uzatma yapmak yerinde olur. Ancak yine de prizin max. 16A sınırına uymak gerekir. Eğer daha fazla akım çekme kapasitesi varsa, uzatmayı direkt olarak prizin altından hatta bağlamak gerekir.
 

Forum istatistikleri

Konular
128,426
Mesajlar
917,523
Kullanıcılar
450,343
Son üye
ibrhm_k

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri
Üst