Çamaşır Makinesinden Gelen Darbeli Maktap Sesi

Salih445

Üye
Bazen diyorum acaba darbeli moda filan mı aldım makineyi :D 15 yıllık ariston makine ve galiba tahliye pompasından geliyor bu ses makine sürekli çalışırken değil arada başlayıp duruyor. İşin garibi tahliyeye su verirken ses yapmıyor.
Örnek: (ses kısın bence :D) https://vocaroo.com/i/s1i5zzOUGC58

Son düzenleme:
Bazen diyorum acaba darbeli moda filan mı aldım makineyi :D 15 yıllık ariston makine ve galiba tahliye pompasından geliyor bu ses makine sürekli çalışırken değil arada başlayıp duruyor. İşin garibi tahliyeye su verirken ses yapmıyor.
Örnek: (ses kısın bence :D) https://vocaroo.com/i/s1i5zzOUGC58
Su boşaltırken geliyorsa pompa motorudur. Filtre kapağını açıp kanatçıkları kontrol edin. Kırık veya içine kaçmış bir şey yoksa pompayı değiştirin.

Peki kazan motoru dönmediği halde bu sesi pompadan başka bir şey çıkarır mı?

Tamam teşekkürler peki standart mı yapısı yoksa her makine için farklı tipleri var mı

Pompanın pervanelerinde bir şey yok ama orta mili sağa sola sallanıyo gibi yenisiyle değiştireceğim ikinci el pompaya ne kadar vereyim?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Konuya uzağım ama zannımca motor bilye dağıtmış olabilir.

Pompanın pervanelerinde bir şey yok ama orta mili sağa sola sallanıyo gibi yenisiyle değiştireceğim ikinci el pompaya ne kadar vereyim?
Sökünce elektrik verip deneyin.
Yenisi 15-25tl. Çin ve italyan diyorlar. Soketine bakıp alın. Kablo kes filanla uğraşmamak için.

Sesi şimdi dinledim, anladığım kadarıyla sıkma aşamasında ses geliyor. Tambur motorunda sıkıntı olmadığına eminseniz kayışı kontrol edin, kayışta ayrılma varsa dönme sırasında bir yerlere çarpıyor olabilir. tabi bunlar varsayım. dediğim gibi pek aşinalığım yok, tahminen söylüyorum.

Sökünce elektrik verip deneyin.
Yenisi 15-25tl. Çin ve italyan diyorlar. Soketine bakıp alın. Kablo kes filanla uğraşmamak için.
Peki galiba bu işten anlıyorsunuz. Bu makinedeki devir düşürücü tuşlar filan plastik böyle tık tık etmiyor kumanda tuşu gibi yani. Devir düşürme tuşunun ışığı tuşu aşağı yukarı yapınca filan yanıyor. Tinerle devresini sildim 1 2 gün sonra tekrar yapmaya başladı bunu neyle sileceğim? İçi aynı kumanda yapısında. Birde kırmızı yanan led yok devrede kırmızı ışığın nerden yandığını bulamadım

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri