Çamaşır makinesi tahliye pompası contası delinmiş

Merhaba bu foruma da önceden çamaşır makinesi problemiyle bulup kayıt olmuştum yine bu konuda işim düştü. Çok eski bir Arçelik 2200 makinenin tahliye motoru çalışmıyordu. Fark edince elle çalıştırmayı denedim makine çalışırken sürekli elle itince manuel olarak motor çalışmaya başlıyordu. Etrafındaki kirlerden ötürü mili sıkışmış veya paslanmıştır diye düşünüp wd40 ve bazı makine yağları denedim ama hiç yumuşamadı mili. Açınca gördüm ki suyu tahliye eden pervanenin altındaki conta delinmiş zamanla oradan su kaçırır olmuş. Bu güne kadar akan bir su görmemiştik ama deterjanlı su olduğu için ince ince sızarken contanın altını deterjan doldurmuş ve conta kabararak pervaneye sürtüyormuş meğerse. Bu yüzden mil yağlayınca hiç yumuşamamış.

Yenisi çok pahalı değil ama sağlam olduğu için halledebilirsem bunu kullanmak istiyorum. Bu conta satılan bir şey midir acaba? Aradım ama adını da tam bilmediğim için internette bulamadım. Her türlü tavsiyeye açığım sadece malum sıkıntıdan biraz acelem var bütün ustalarımın veya herkesin fikrini bekliyorum.​

1625150334139.jpg
1625150334134.jpg
1625150334136.jpg
1625150334131.jpg
1625150334127.jpg

Yapıştırmayı denesem acaba atar mı? Bir de yenisini alırsam çalışan motora yazık olacak diye üzülüyorum.

yapışmaz tutmaz zamanla motor yanıyor su teması kaçınılmaz.

git lastik tamircisine şamrel varsa onsan kes bir tane, ince gelirse 2 tane yap derby ile yapıştır kullan.
Bu lastik contanın amacı sanırım mil etrafından su sızmasını izole etmek. Bu tarz bir fikir benim de aklıma geldi ama bu sefer de mil kısmının sızdırmayacağının garantisi yok. Gerçi bu haliyle de mil nasıl sızdırmadan duruyormuş ilginç. Yarın bir iki dükkan gezeceğim olmadı yenisini alırım artık.

Merhabalar Arçelik 9kg piyano modeli olan bir çamaşır makinesi start verdiğimde su almıyor pomba direk devreye giriyor kartı kontrol ettik sağlam su prostatı değiştik ince siyah kazana giden hortumu kontrol ettik sıkıntı yok ventil sağlam reset atıyorum normal bir şekilde çalışıyor suyunu alıyor ne olabilir sizce 🙏

Merhabalar Arçelik 9kg piyano modeli olan bir çamaşır makinesi start verdiğimde su almıyor pomba direk devreye giriyor kartı kontrol ettik sağlam su prostatı değiştik ince siyah kazana giden hortumu kontrol ettik sıkıntı yok ventil sağlam reset atıyorum normal bir şekilde çalışıyor suyunu alıyor ne olabilir sizce 🙏
ventili manyetize et tekrar dene

Forum istatistikleri

Konular
127,962
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri