Çamaşır makinesi suyu tahliye ediyor sürekli direk makine çalışıyor ama

Hüseyin37

Üye
Bosch çamaşır makinesi çalışıyor başlat tuşuna bastıgımızda sürekli aldıgı suyu tahliye ediyor nedeni ne olabilir yardımcı olurmusunuz

Bosch çamaşır makinesi çalışıyor başlat tuşuna bastıgımızda sürekli aldıgı suyu tahliye ediyor nedeni ne olabilir yardımcı olurmusunuz
Makinenin konumunu değiştirdiniz mi? Arkadaki tahliye hortumu 50-60cm yükseklikte olmalı en az, eğer pompa sürekli çalışıyor ise role arızasıdır.

Yüksekte direk suyu tahliyeden dışarı veriyor yıkamaya geçmeden başlattığımızda cevapladıgın için teşekkürler allah razı olsun
Makinenin konumunu değiştirdiniz mi? Arkadaki tahliye hortumu 50-60cm yükseklikte olmalı en az, eğer pompa sürekli çalışıyor ise role arızasıdır.
Kartta röle falan yapışmıştır
O dediğin şeyin fotoğrafı varmı tm olarak ne oluyor neye benziyor çamaşır makinesi markası beko d2 8101 es söküp parça değişikecek bişeyse yaparız ama lehim isteyen bişeyse ayarlamalı usta çağıracaz

Son düzenleme:
Benim İndesit marka çamaşır makinemde böyle bir sorun oldu. Makine sürekli aldığı suyu atıyor ve tambura yeterli su dolmadığı için program başlamıyordu. Servis geldi Su seviye sensörünü değiştirdi sorun çözülmedi. Servis gerekli kontrolleri yaparken sürahi ile deterjan gözünden su ilavesi yaptı ve bu benim dikkatimi çekti. Servis Kart arızalı dedi. Kart bedeli, makine bedeli kadar bir tutar olduğundan ben yaptırmadım. Servis gittikten sonra ben sürahi ile su ilave etmeye devam ettim ve ilginç bir şekilde makine programa geçti ve çalıştı. Sorun nedir nedendir inanın hiçbir fikrim yok. Ama tahminimce ev ahalisinden birisi makine kapak kilidini açmadan veya bitti sanıp falan makinenin fişini çektiyse program sapıttı..

Rölenin resimleri bunlar:
1618821769705.png

1618821796065.png

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,845
Son üye
burak_duyar

Yeni konular

Geri