Elektrik Zabitliği üzerine

Bedooo

Üye
Herkese selam arkadaşlar sorum başlıkda oldugu gibi elektrik zabitliği yapan yada bu konu hakkında bilgisi olan varmı acaba M.Y.O. mezunları ve Mühendisler zabitlik yapabiliryor.Yakın zamanda mezun olucam bu alanda çalışmak istiyorum ve bunun için dönem sonu stajımı limanda yapmayı düşünüyorum ama bölüm hocama danışdıgımda bu alanda iş bulmanın sıkıntılı olcagı gibi diger sektörlerden mahrum kalabilcegimi söyledi(Kendimi egitme bakımından) bu konuda bildiklerinizi paylaşırsanız sevinirim önümüzdeki haftanın sonuna kadar zamanım var Bu konu dışında gemi elektriği hakkında bilgi sahibi arkadaşlar varsa işin işleyişi hakkında bilgi verebilirseniz sevinirim.Teşekkürler

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Dostum merhaba;
Gemilerde Elektrik Zabiti olarak görev yapıyorum bende okulumu yeni bitirdim ve mesleğe yeni girdim.Limanda yapacağın stajla gideceğin kurs yerini zaten orada sana yardımcı olacaklardır.
Sağlık raporu alman gerekli.Gemi adamı olabilir sağlık raporu veren yerler var.Ardından Stcw belgesi almak için kursa gideceksin.Kurs sonrası o kazandığın belgeyle bulunduğun yerdeki liman müdürlüğüne gidip Gemi Adamı Cüzdanını çıkarttırıyorsun.Pasaport işlemlerini hallediyorsun.Artık gemilerde çalışabilirsin.

Kolay Gelsin...

Merhaba foruma daha yeni bakma kısmetine ulaşdım limanda staj yapmam imkanına ulaşamadım ama yaz dönemi stajım bitince mezun olur olmaz gemi adam belgesi alıp bir firmada staj yapmam için başvuruda bulunucam bakalım ne olucak bu arada gemiye çıktınmı bilmiyorum ama durumun nasıl elektrik zabitliginden memnunmusun.Bu işle ilgili döküman kitap alabilecegim ,tavsiye edecegin bir şey varmı.Bide gemilerde iş konusunda nasıl acaba nelerle ugraşıyorsun genellikle biraz bahsedebilirmsin?

merhablar bedoo arkadasım ben de bu sene maramra myo end elektronık bolumuınde mezun oldum sadece bir seyi merak edıyorum
ee şimdi myo mezunlarından hangılerı yanı end elektronık veya elektronık haberlesme bolumunu bıtırenlerde gereklı belgelrı saglık rapaoru vb ıslemlerını tamamladıkdan sonra yanı elektrık zabıtı olabılrlermı yanı ılla
elektrık bolumunden mı mezun olmak lazım yanı elektrık bolumu artık kalmadı biraz bılgılendırıresenız cok sewınırım

slm arkadaşim niye gemide zabitlik yapmak istiyosun anlamadım ama gerçek elektrik zabiti olman için gemi tecrüben olması lazım yani elektrik mühendisi bile olsan gemiye gittiğinde apışıp kalırsın ayrıca elektroniktende anlaman lazım o yüzden sana tavsiyem sen ilk önce seni deniz tutuyomu tutmuyomu onu test et sonra olursun elektrik zabiti biraz kafayı çalıştır yeter ama gemi işi kimi zaman kolay kimi zaman zordur sana bir örnek gemide çalışıyosun diyeli ana tevzi panosuna su giriyo sistem çöktü ne yaparsın???

bilgi vermek amaçlı yazarsak daha iyi olur kötü tecrübelerle insanları korkutmak olmaz adam zaten bısey bilmiyor tevzi panasuna su girerse ne yapılacak ne bilsin daha olumlu lütfen....unutmayalımkı hiç kimse doğştan bilgi ve tecrübe yüklü doğmaz zamanla öğrenilir sen elinden geldiğince yardımcı ol becerip beceremiyceğine o karar versin....

elect off biraz elektrik zabitliğinden bahsedersen çok sevınırım bende gemılerde çalışmak istiyorum elektrikçi olarak ama neyle karşılaşacağımı bılmıyorum şimdiden teşekkürler

gokhan senol elektrık genel konusu altında gemı elektrıgı sabıt konusu var oraya bakarsan bayaa bı cevabım var aradıgını bulamassan gene oraya yaz yardımcı olmaya çalısayım.

Forum istatistikleri

Konular
128,254
Kullanıcılar
450,075
Son üye
oodak

Yeni konular

Geri