Akım izleme ile ilgili devre

mc_bill

Üye
merhaba arkadaşlar
ben bir motorun akımını izleyerek çalıştırmak istiyorum bu motor 4.5 A akım çekiyor benim yapmak istediğim motor zorlanmaya başlıyıınca normal olarak fazla akım çekmeye başlıyacak bir akım trafosu ile bu akıma değişiminde motorun bir ucuna bağladığım rolenın kapalı kontakarlını fazla akım çektiğinde açıcak ve motoru durdurucak bir devre arıyorum

yardımcı olursanız sevinirim....

Son düzenleme:
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Epa741s-r akım ölçer kullanabilirsin hazır ve profesyonel bir çözüm.

saol hocam ama ben akımmı ölçemek değilde bu 4.5A geçince motoru rolenın vasıtasıyla durudurucak bır devre arıyorum

yeni nesil dijital ampermetreler ayarladığın set değerde çıkış kontağı vermekte.Devreyle falan uğraşma astarı yüzünden pahalıya mal olur iyi randıman da vermez.

teknik adam çok saol benım aradımda işte bunun gibi bırsey ama devresını yapmam gerekıyor o yuzden hazır cihazalara bakamıyorum :(

Ben uygulamada böyle bir sıkıntın olduğunu düşündüm. Olaya o açıdan baktım. Devre tasarımının ödev olarak verildiğini belirtmediğin için yanılgıya düştük. Elektronik bilgim zayıf olduğu için bu konuda sana yardımcı olamayacağım ama sitemizdeki saygıdeğer teknikelemanlardan yardımcı olan mutlaka çıkacaktır. Size kolay gelsin.

basitçe bir 4.5 amp sigorta koysan olmuyor mu?

Konuyu gördükten sonra çabucak çizdiğim bir devredir. besleme devresi çizilmemiştir. umarım kullanacak arkadaşlar basit bir besleme devresi eklemeyi ihmal etmezler.

Ekli dosyalar

• akim_koruma_rolesi.pdf
    22.5 KB · Görüntüleme: 97
eyvallah abi bi denicem inş. işe yarar emeğine sağlık

yeni nesil dijital ampermetreler ayarladığın set değerde çıkış kontağı vermekte.Devreyle falan uğraşma astarı yüzünden pahalıya mal olur iyi randıman da vermez.

bu dijital ampermetreyi tavsiye ederim entes epm 4c bende böyle bir sistemde kullandım motor akımına göre başka bir kontaktör sürdüm çok güzel ayarları hakkında yardım istersen yardımcı olurum öenmli bir nokta ben hala kullanıyorum

Forum istatistikleri

Konular
128,536
Kullanıcılar
450,535
Son üye
coban35

Çevrimiçi üyeler

Geri