Kontrol Kalemi

Dünyanın ilk Nötr – Toprak Regülatörü

Dünyanın ilk Nötr – Toprak Regülatörü

  Voltaj regülatörü yada voltaj yükseltici olarak bilinen regülatör sistemleri servo regülatör, statik regülatör ve mikroişlemcili regülatör olarak çeşitlere ayrılmaktadır. Hepsinin ortak özelliği, güçlerine ve hızlarına göre çeşitli şekillerde şebeke gerilimindeki yükselme, düşme ve tüm dengesizlikleri önleyip, fazlar arasında ve/veya faz- nötr arasında gerilim regülasyonu yapmaktır. Ancak şu ana kadar nötr-toprak arasında gerilim regülasyonu yapan bir ürün üretilmemiştir.

  Bu konuda ciddi bir açıklık olduğu ve nötr-toprak voltajının 1,5V seviyesinin üzerinde özellikle Banka ATM’leri, yazarkasalar, labaratuvar cihazları, lazer cihazları vb. birçok alanda hassas elektronik kartlara zarar verdiği bilinen bir konudur.

  Tam bu noktada Türkiye’de üretilen bir ürün bunlardan farklı olarak şimdiye kadar üretilmemiş, nötr-toprak arasındaki potansiyel farkı regüle eden bir ürün üreterek bu alandaki büyük eksikliği giderdi.

  GNDSeries isimli ürün, nötr-toprak arasında nötr veya toprak hatlarından kaynaklı gerilim yükselmesini istenilen oranda düşürerek, bu sebepten elektronik kartların veya sistemlerin zarar görmesini engellemektedir. Üstelik bunun için herhangi bir topraklama yenilemesi gibi ek bir işlemde istememektedir. Ürün sisteme bağlandıktan sonra avometre ile rahatlıkla öncesi ve sonrası gözle görülebilmektedir.

  GNDSeries özellikleri özetle;

  • Nötr-toprak arasındaki gerilimi istenilen ve önceden seçilmiş oranda regüle eder,
  • Ses ve görüntü sistemlerinde topraklama kaynaklı parazitleri engeller,
  • Topraklama hattı zayıflar ya da koparsa metal gövdede gerilim yükselmesini engelleyerek olası çarpılma risklerini minimize eder.

  www.GNDSeries.com

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ