Kontrol Kalemi

ABB’den Ekip UP, moda tedarikçisini daha akıllı güç ile tanıştırıyor.

ABB’den Ekip UP, moda tedarikçisini daha akıllı güç ile tanıştırıyor.

  Yenilikçi dijital ünite mevcut güç sistemini yükseltir ve üretim süreçlerini bulut tabanlı ABB AbilityTM Electrical Distribution Control System’e bağlar.

  İtalya’nın Martinengo Baskı Evi, küresel moda ve terzi markalarının önemli bir tedarikçisidir ve tesisindeki mevcut pano ile devre kesicileri yükseltmek ve dijitalleştirmek için ABB ile ortaklık yapmıştır. Performans ve verimliliği artıran, maliyet açısından etkin ancak yenilikçi çözümleri uygulamaya odaklanan şirket, ABB AbilityTM koruma ve bağlantı girişimi kapsamındaki Ekip UP’ın sunduğu dijital yeniliklerden yararlanmaktadır.

  ABB Koruma ve Bağlantı Bölümü global ürün müdürü Fabio Monachesi, “ABB Ekip UP, eski tesislerin güncellenmesi, verilerin alınması ve verilerin bulut tabanlı enerji yönetim sistemiyle yeni harici bir sayaç veya ağ geçidine ihtiyaç kalmadan paylaşılması için ideal bir çözümdür.” dedi.

  “Teknoloji, tesisin mevcut güç sistemleriyle birlikte çalışarak, endüstriyel süreçlerin dijitalleştirilmesine yardımcı oluyor. Ekip UP dijital ünite serisi, esnek sensörleri ve hazır dahili bağlantıları ile gelişmiş ölçüm yapabilmektedir. Böylece sahadaki mevcut dağıtım panolarını değiştirmeye gerek kalmadan, ölçüme dayalı süreçleri yenilemek için gerekli olan izleme, koruma ve kontrol işlevlerini mümkün hale getirir. “

  Lisa Grubunun bir parçası olan Martinengo Baskı Evi, 40 yıldan uzun bir süredir moda endüstrisi için baskılı tekstil ürünleri üretmektedir. Milano yakınlarındaki tesisi her gün 100.000 metreden fazla basılı kumaş üretmektedir. Şirket, enerji stratejisinin bir parçası olarak, sahadaki orijinal panoyu ve devre kesicileri değiştirmeden, daha verimli üretim teknolojileri kurmak ve güç altyapısını daha akıllı ve bağlanabilir hale getirmek istedi.

  Martinengo Baskı Evi’ndeki fabrika CEO’su Fabio Ferrari, “Bir adım önde olmak için, endüstrideki en gelişmiş ve en iyi süreç bilgisine sahip Ar-Ge ile birlikte teknolojik yenilikleri kullanan bir şirket tarihine sahibiz. Yaptığımız her yatırım dikkate alınmak zorundadır. Bu nedenle kurulu devre kesicilerimiz hala iyi çalışır durumdayken, bir yandan onları çevrimiçi hale getiren bir yandan da güç sistemlerimizi daha akıllı ve üretken hale getiren bir çözüm istedik “dedi.

  Ekip UP dijital ünitesi, gömülü yazılım kapasitesinden ve soketli sensörlerinden yararlanarak, tüm enerji parametrelerini ölçer ve şirketin 7/24 sürekli çalışan süreçlerini etkilemeksizin tesisle ilgili bu bilgileri webe yükler. Microsoft ile ortaklaşa geliştirilen bulut tabanlı ABB AbilityTM Electrical Distribution Control System, tesis performansını vurgulayan, analiz sağlayan, maliyetleri anlık hesaplayan ve kullanımı kolay akıllı telefon uygulaması sayesinde Martinengo Baskı Evi’nin kendi güç sistemini daha etkili şekilde anlamasını sağlıyor.

  ABB Ekip UP ile elde edilen veriler, Martinengo Baskı Evi’nin, kurulu sistemindeki daha yüksek verimlilik sağlayan ekipman ve üretim süreçlerini belirlemesine yardımcı olmuştur. Gelecekteki yatırım kararlarını enerji maliyetlerini ve karbondioksit emisyonlarını azaltacak yönde almaları için yönlendirme sağlamıştır. Tesiste planlanan bir sonraki gelişme ile ABB AbilityTM portföyünden, bu anahtar oyuncunun devam eden kârlı büyüme ve sürdürülebilirlik seviyesini yükseltmesini destekleyen, daha fazla dijital fonksiyon ve hizmet hayata geçirilecektir.

  Fabio Ferrari son olarak şunu da ekledi: “ABB’nin Ekip UP ünitesi ihtiyaç duyduğumuz şeyi verdi. Tesisimizde, enerji tasarrufu, güç yönetimi ve CO2 azaltma stratejisine daha fazla akıl katarak basit ve etkili bir yenileme getirdi. Bu teknoloji , tesisimizin diğer kısımlarını tak&çalıştır çözümü ile dijitalleştirip genişlettiğimiz için daha akıllı yatırım kararları vermemize şimdiden yardımcı oluyor “

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ