Kontrol Kalemi

ABB merkezi inverter PVS800, artık 2 MW boyutuna kadar mevcut

ABB merkezi inverter PVS800, artık 2 MW boyutuna kadar mevcut

  ABB, son derece başarılı PVS800 merkezi inverter serisinin yeni bir üyesi olan yüksek güçlü merkezi inverter PVS800-57B’nin piyasaya sürülmesiyle birlikte kapsamlı güneş enerjisi inverter portföyünü genişletmeye devam ediyor.

  ABB, PVS800 merkezi inverter serisinin başarısının ardından, ABB’nin güç konvertörleri teknolojisindeki uzun yıllara dayanan tecrübelerine dayanarak geliştirilen yüksek güçlü bir merkezi inverter olan PVS800-57B’yi, ailenin yeni bir üyesi olarak piyasaya sürdü. Yeni PVS800-57B merkezi inverterler, 2 MW’a kadar güç değerlerine sahip piyasadaki en kompakt ve bakım kolaylığı sağlayan tasarımlardan biriyle fotovoltaik (PV) güneş enerji santrallerinin genel sistem maliyetini düşürüyor. Gerçek ayna tasarımı ile birleştirilen modüler doğru akım (DC) giriş tasarımı, sistem entegratörlerine üstün esneklik sağlıyor.

  Önceki PVS800 modellerine kıyasla yüzde 50 daha fazla güç yoğunluğuna sahip olan yeni PVS800-57B, hem alan ihtiyacı hem de kW başına hacim açısından piyasadaki en kompakt inverterlerden biri. Bu da kurulum ve kabin alanı ihtiyacını azaltıyor ve nakliye maliyetlerini düşürüyor. Daha büyük invertör güç değeri; daha büyük transformatörlerin kullanılmasına olanak vererek orta gerilim tarafında önemli tasarruf sağlıyor.

  Yeni ABB merkezi inverterleri, 1645 kW ve 1732 kW nominal güç oranlarında 50°C’ye tam güç; 50°C’tan 60°C’ye kadar da lineer azalan güç verme kabiliyetiyle geniş bir çalışma sıcaklığı aralığı sunuyor. Bu da ürünü sıcak iklim koşulları için son derece uygun hale getiriyor. Daha düşük sıcaklıklarda merkezi inverter, 25°C’de 1645 kW ve 1732 kW inverterler için sırasıyla 1975 kW ve 2078 kW maksimum güce kadar yüzde 20’ye varan oranda aşırı güç verme becerisi sağlıyor.

  Gerçek ayna tasarımı ve modüler DC giriş bölümü ile inverter, özellikle DC kablo türü ve ihtiyaç duyulan bağlantı kutusu sayısı dikkate alındığında sistem entegratörlerine, kabin ve BOS (sistem dengesi) düzenlemelerinin tasarımında esneklik sunuyor. PVS800-57B merkezi inverter, 24 girişe kadar genişletilebilen 16 sigortalı bara girişiyle standart olarak mevcut. Buna ek olarak DC giriş bölümü, giriş başına entegre DC akım ölçümü özelliği ile donatılabiliyor.

  İnverter, PVS serisi inverterlerin gece ve gündüz reaktif güç besleme fonksiyonu, aktif ve reaktif güç kontrolü gibi standart şebeke destek özelliklerini de içeriyor. ABB bu inverteri, ayarlanabilir şebeke destek özellikleriyle yerel şebeke gereksinimlerini ve gelecekteki akıllı şebekeleri desteklemesini sağlamaya odaklanan global bir anlayışla geliştirdi.

  ABB merkezi inverterler çok megawatt’lı PV güç santralleri için tasarlandı. ABB merkezi inverterin sertifikaları ve gelişmiş ve esnek şebeke destek işlevleriyle, projenin bulunduğu yere bakılmaksızın uygulanabilir tüm şebeke bağlantı gereksinimlerini karşılamak mümkün. Güvenilirlik gereksinimlerini karşılamaya yardımcı olmak ve cazip ve sürdürülebilir bir yatırım getirisi sağlamak için ABB, 60’tan fazla ülkede eksiksiz bir kullanım ömrü hizmeti sunan özel bir küresel hizmet ağıyla müşterilerini destekliyor.

   

  Daha fazla bilgi için;

  Ülke Kurumsal İletişim Departmanı – ABB Türkiye

  Contact Center; 0850 333 111 222

  [email protected]

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ