Kontrol Kalemi

ABB dijital çözüm platformu ABB Ability ‘yi tanıttı.

ABB dijital çözüm platformu ABB Ability ‘yi tanıttı.

  Türkiye genelindeki müşteriler, dijital ve bağlantılı çözüm portföyüyle tanıştırıldı.

  ABB, düzenlediği çeşitli etkinliklerle, ABB AbilityTM teknoloji platformu üstüne kurulu olan ve dijital olarak birbirine bağlı ürün, sistem ve çözümlerini tanıtarak yazılım, mekanik ve elektrik mühendisliği alanındaki liderliğini vurguladı.

  Çırağan Sarayı-İstanbul, Swissotel Büyük Efes-İzmir, JW Marriott Otel-Ankara ‘da düzenlenen etkinliklere gazeteci – programcı Serdar Kuzuloğlu ve Altınbaş Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr.Emre Alkin Endüstri 4.0’ın hayatımızda ve iş yapma şeklimizde yarattığı etkilerini anlattıkları konuşmalarıyla katıldılar.

  Misafirler aynı zamanda ABB Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve Murahhas Azası Sami Sevinç’ten dijitalleşen dünyada ABB’nin atmış olduğu adımları; Elektrifikasyon Ürünleri Divizyonu Satış ve Pazarlama Müdürü Erhan Savaş’tan ise Elektrifikasyon ürünleri kapsamında bulunan ABB AbilityTM ürün ve çözümlerini dinleme fırsatı buldular.

  Etkinliklerin başarısını değerlendiren Sevinç: “Bu etkinlikler, birçok sektörde hızlı ve büyük değişikliklerin lokomotifi olan dijitalizasyon konusuna değinebildiğimiz etkileyici bir fırsat oldu. Bugüne kadarki endüstriyel alandaki eşsiz dijital tecrübemizle, 4. Endüstri Devriminden faydalanmanın fiziksel ve dijital dünyayı birleştirmeyi gerektirdiğini anlıyoruz. ABB AbilityTM, müşterilerimizin her geçen gün ilerleme sağlaması için bunların hepsini bir araya getirme şeklimizdir ve bu yenilikleri birçok değerli misafirimizle paylaşmak çok keyifliydi” dedi.

  ABB; kamu hizmetleri, endüstri, taşıma ve altyapı alanlarında kullanılmak üzere, dijital olarak birbiriyle bağlantılı, bugün kullanıma hazır 180’den fazla ABB AbilityTM ürün, sistem, çözüm ve hizmetine sahiptir.

  Tanıtımı yapılan çözümlerden ABB AbilityTM Electrical Distrubition Control System (EDCS) elektrik dağıtım sistemlerinde izleme, optimizasyon ve kontrol imkanı sağlar. Bu, enerji yönetimi yapabilen, devre kesicilerin bağlanabildiği yenilikçi, bulut tabanlı bir platformdur. Enerji yönetimi çok daha basit bir mimari ile gerçekleştirilir ve tesiste %30’a kadar optimizasyon sağlanabilir.

  Bir diğer tanıtılan ürün Ekip UP dijital ünite ise halihazırda kurulumu gerçekleşmiş olan alçak gerilim sistemlerini en kolay ve ekonomik şekilde, izleme, kontrol ve koruma alanında güncelleyerek yeni nesil tesislere dönüştürür ve kullanıcılara dijital devrimin avantajlarını yakalama fırsatı sunar.

  Bunlara ek olarak Terra serisi elektrikli araç şarj cihazları müşterilerinin zorlu kurulum ve güvenilirlik hedeflerini karşılar ve yüzlerce istasyonu müşterisinin operasyon ağıyla bütünleştirir. Microsoft Azure bulut tabanlı servis hizmetleri ile müşterilerine gelişmiş yönetim özellikleri sunarken, müşterilerinin tüm ağına uzaktan erişimini ve kestirimci bakım yapmasını sağlar.

  ABB, elektikli araçların şarjıyla sınırlı kalmayarak birbiriyle bağlantılı, çeşitli eBus elektrikli otobüs şarj cihazları da geliştirmiştir. Araç üstü şarj bağlantısı ile hızlı şarj; depo şarj konfigürasyonları ile de gece boyu şarj özelliği tüm elektrikli otobüs altyapısını desteklemektedir. 150kW’lık modüler yapısı filo artış talepleri karşısında esneklik sağlarken, 450kW’a kadar yüksek ve geniş bir güç aralığına sahiptir. Bu gelişmelerle toplu taşıma hizmetleri 7/24 elektrikli otobüsler ile mümkün hale gelmiştir.

  ABB AbilityTM ayrıca güneş enerjisi sistemlerinde de mevcuttur ve yüksek teknoloji solar invertörleri, dijitalleşme altyapısını kullanarak tüm bilgilerin bulut üzerinden toplanmasını, analiz edilmesini, izlenmesini ve kontrol edilebilmesini mümkün hale getirir.

  Son olarak anlatılan ABB’nin akıllı bina çözümleri, insanların yaşama, çalışma ve boş zamanlarının tadını çıkarma şeklini, yenilikçi i-bus® KNX sistemini kullanarak dönüştürüyor. i-bus® KNX sistemi bina verimliliği çözümlerinin kurulumunu ve kontrolünü sağlamak için, dünya genelinde kullanılan açık bina otomasyonu standartıdır. Sistemlerin etkileşimli kontrolü sayesinde enerji yönetimi, binanın enerji talebine göre kendini optimize etmek üzere programlanabilir. Buluta aktarılan veriler, internet erişiminin olduğu herhangi bir yerden sistemi izlemeye ve kontrol etmeye imkan sunar.

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ