Kontrol Kalemi

5. Uluslararası Elektronist Fuarı

5. Uluslararası Elektronist Fuarı

  YENİLENEN ZENGİN İÇERİĞİYLE ELEKTRONİK YAN SANAYİSİNİN BULUŞMA NOKTASI: 5. ULUSLARARASI ELEKTRONİST FUARI

  Marmara Tanıtım Fuarcılık 6-9 Ekim 2016 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi 11. holde düzenleyeceği 5. Uluslararası Electronist Fuarı’yla, Türkiye’yi elektronik yan sanayi alanında bilginin ve sektörün merkezi yapmak için hazırlıklara başladı. Yenilenen zengin içeriğiyle, Türkiye’de geri planda kalmış ve hak ettiği önemi  görememiş olan elektronik yan sanayine ağırlık vererek bölgedeki en önemli elektronik buluşmasına ev sahipliği yapmaya hazırlanan 5. Uluslararası Electronist Fuarı, 11. Holde tüm sektör profesyonellerinin ve ilgililerin buluşmasını sağlayacak.
  1999 yılında kuruluşundan bu yana fuarcılık sektöründe rekor artışlara imza atan Marmara Fuarcılık, 2016 yılında gerçekleştireceği tüm fuar organizasyonlarında olduğu gibi 5. Uluslararası Electronist Fuarı için de belirli bir büyüme hedefi koymuş bulunmaktadır.

  Led&Aydınlatma Fuarı’na entegre olarak düzenlendiği senelerde dahi Electronist Fuarı’nda hedef olarak yakalanmış ve sabit hale gelmiş olan büyüme rakamlarının da işaret ettiği gibi, 2016 yılı organizasyonunda da yine gerek katılımcı sayısı, gerekse net fuar alanı veya ziyaretçi sayısı gibi rakamlarda benzer başarılı büyüme oranlarına ulaşılması beklenmektedir. Özellikle 2016 yılındaki organizasyonla ilgili olarak, Electronist Fuarı’nın yenilenen zengin içeriği ve yapılan düzenleme ile hedeflenen sektörlerin artması, bu yılki organizasyonun büyüme oranının Marmara Fuarcılık tarafından her fuar için belirlenmiş olan %20’lik büyüme rakamının da üzerinde bir orana ulaşması beklenmektedir.
  Ekim ayı boyunca yoğun bir şekilde sürdürülen projelendirme toplantılarının sonucunda yeni içeriği ve yeni yüzüyle sektöre sunulan Uluslararası Electronist Fuarı, geçmiş yıllarda olduğu gibi 2016 yılında da sektörün ilgisi ile karşılanması beklenmektedir. Özellikle, öncelikli olarak ilk etap görüşmelerinin yapıldığı 2015 yılı katılımcılarından alınan olumlu tepkiler göz önüne alındığında, bu yıl Uluslararası Electronist Fuarı’nda önceden yönetim kurulu tarafından konulmuş olan %20’nin üzerinde bir büyümenin gerçekleştirilebileceği şimdiden ön görülebilir olmaktadır.
  Ayrıca Electronist Fuarı’nın 2016 yılı teması; tüm dünyada tartışılmakta olan, Endüstri 4.0, yani Almanya’nın öncülüğünde başlatılmış olan; buhar, elektrik ve bilgisayar kontrollü sistemlerin ardından gelen dördüncü sanayi devrimi niteliğindeki, geliştirilen otonom makinalar ve onların iletişimi ya da veri alışverişine dayanan üretim anlayışı… Önceleri sadece konunun uzmanları tarafından bilinen bir konu iken, Marmara Fuarcılık tarafından düzenlenen fuarlarda ve etkinliklerde kullanılmış olan Endüstri 4.0 ve onunla bağlantılı olarak “Nesnelerin İletişimi/Internet of Things” konuları 2016 yılında Marmara Tanıtım Fuarcılık tarafından düzenlenen fuarların tema başlığını oluşturacak.
  2014 yılında 91 firmanın katılımcı olarak yer aldığı Electronist Fuarı’nda, 2015 yılında ise 94 firma yer almıştır. Yine 2014 yılında firmalar tarafından tutulan alan 613 m2 iken, 2015 yılında bu rakamın 701 m2‘ye çıktığını görmekteyiz. Ziyaretçi rakamlarına bakıldığında ise, geçen seneki ziyaretçi sayısına bu sene de ulaşılmış olup, Electronist Fuarı, 2014 yılındaki ziyaretçi sayısını bu sene de muhafaza etmeyi başarmıştır.

  Bilgi İçin:
  Batuhan KILBAŞ
  Kurumsal İletişim Sorumlusu
  Marmara Tanıtım Fuarcılık
  0212 503 32 32 / [email protected]

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ