Kontrol Kalemi

12. RLC Günleri

12. RLC Günleri

  RLC Günleri sektörün devlerini öğrencilerle buluşturmaya devam ediyor.’Sektörün En Bilinen Öğrenci Etkinliği’ ünvanıyla bu sene on ikincisi düzenlenecek olan RLC Günleri  her sene yenilenen konularıyla farklı bir soluk kazanıyor.

  Peki Nedir RLC Günleri? Sadece Bir Devre Midir?

  Bizce DEĞİL!!!

  12 inci RLC günleri
  RLC Günleri 2005 yılında “Elektronik Günleri” adı altında “Sadece Derse Girerek Mühendis Olunmaz!” sloganı ile yola çıkmış ve zamanla yeni konular yeni fikirler bakış açısı adı altında elektrik, elektronik, otomasyon, aydınlatma ve bilişim alanlarını da bünyesi içine almıştır. Geçtiğimiz
  on bir yıl boyunca kendini her zaman yenileyen ve profesyonelleşen RLC Günleri, Türkiye’de öğrenci,
  akademisyen ve firma işbirliğine önem veren güçlü bir köprü görevi görmesi sebebi ile  “Sektörün En
  Bilinen Öğrenci Etkinliği” olmuştur.

  RLC Günleri’nin amacı; öğrencilerin profesyonel iş hayatına girmeden önce buralarda tecrübe edinmiş kişilerle öğrencileri farklı platformlarda buluşturarak akıllarındaki soru işaretlerini gidermek ve ilerleyen senelerde daha emin adımlarla yürümelerini sağlamaktır. RLC Günleri, üç gün boyunca süren etkinlikte öğrencilerin en iyi şekilde verim alabilmelerini hedeflemektedir.

  RLC Günleri ile; ABB, MERCEDES-BENZ, ARÇELİK, BOSCH, ALSTOM, AMPER, ANEL GRUP, BORUSAN, BSH, EAE, EATON, ELEKTRA, EMERSON, FESTO, KEBAN MÜHENDİSLİK, OBO-BETTERMANN, PELSAN, PHILIPS, PHOENIX CONTACT, SCHNEIDER ELECTRIC, TOFAŞ, VESTEL, VİKO, SIEMENS gibi sektörün önde gelen firmaları etkinliğimizin dinamik yapısı içerisinde yerlerini almaktadır. Ayrıca ENOSAD, ETMD, TESİD, YILKODER gibi önemli dernekler ve uluslararası düzeyde başarılı projelerde ismini duyurmuş akademisyenler de katılımcı olarak destek vermektedir.

  Bu yıl kulübümüz adına on ikincisini düzenleyeceğimiz RLC Günleri Etkinliği geçen yıl 19 farklı üniversite ve 20 farklı bölümden toplamda 3381 katılımcıyı; 16 oturum, 4 panel, 2 eğitim,1 workshop ve 10 stant alanı ile karşılayıp şirketler, dernekler ve akademisyenlerle buluşmalarını sağlamıştır.

  Peki  12.RLC Günlerinde Bu Sene Neler İşlenecek?

  Endüstri 4.0,Akıllı Ev Sistemleri,Güneş-Rüzgar Enerjisi,Yeni Nesil Robotlar,CV Hazırlama ve Kariyer,Elektrikli Araçlar,Nükleer Enerji,Satış Mühendisliği gibi konularla sektörü mercek altına alacağız.

  GELECEĞİNE YÖN VERMEK İÇİN MEZUNİYETİ BEKLEME’ kariyerinin  pusulası 12.RLC Günlerini gösteriyor. Sektöre imza atmış firmalar, dernekler ve akademisyenlerimizin işbirliği ile‘ Sektörün En Bilinen Öğrenci Etkinliği’ 12. RLC Günleri 23-24-25 Şubat 2016 tarihlerinde YTÜ Elektrik-Elektronik Fakültesinde öğrencilerle buluşacaktır.

  Yıldız-Teknik-Üniversitesi-IEEE-950x300
  Bizi sosyal medyadan takip etmek isterseniz;
  www.facebook.com/rlcgunleri
  www.twitter.com/rlcgunleri

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ