AG Direklerde Koruma Topraklaması Hk.

tnctrkcell

Üye
OG ve Müşterek direklerde topraklama yapılması gerektiği konusunda herkesin hemfikir olduğunu düşünüyorum. Fakat AG direklerde topraklama yapılmaması uygulamada alışılagelen bir olay artık. Ve kabul ettiremiyorum AG direklerde de koruma topraklamasının yapılması gerektiğini bu konuda aksini iddia eden var mı arkadaşlar. AG direklerde koruma topraklamasının yapılmamasının mantıklı bir açıklaması yok bana göre. Sizler bu konuda ne düşünüyorsunuz?...
Saygılarımla

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Senin veya benim yorumum birşey ifade etmez.
Enerji ve tabi kaynalar bakanlığının yayınladığı resmi gazetede yayınlanan ELEKTRİK TESİSLERİ TOPRAKLAMA YÖNETMENLİĞİ uygulanır. TEDAŞ el kitabını okumanı tavsiye ederim.

Sayın ahnur; maliyeti çok artırdığı için AG direklerinden sadece insanların çok olduğu yerlerde olan direklere topraklama yapılır diye ibareler var bazı teknik kitaplarda :S

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,961
Son üye
omr70

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri