araba anfisi

arkadaşlar ; arkadaşımın arabasına amfi yapmak istiyoruz bu anfinin 1000wattlık JBL subwoofer'ı ve 70 ila 100 watt arası 4 tane hoparlörü çalıştırması gerekiyo,istediğimiz özellikler temiz ,cızırtısız ve kaliteli sestir ,,söylediğim özelliklere sahip bi entegre varmıdır ,varsa hangisini önerirsiniz ... TDA veya STK entegrelerinden biri olursa sevinirim...

Vereceğeniz cevaplar için şimdiden herkeze teşekkür ederim :) iyi forumlar...

Dediklerini öyle tek bir entegreyle yapamazsın yalnış bilgi vermek istemem ama söyle söylüyeyim.Öncelikle bir crossover devresi yapıcaksın,bu devreye ses girişlerini bağlıyackasın sub çıkışı ve ses çıkışı alıcaksın sub çıkışına 250-300 watt lık bir MOSFET transistörlü anfi yapmalısın tabi güçlü bir TDA yıda köprüleyerek yapabilirsin.
normal ses çıkışına ise 2 tane TDA1562Q yapabilirsin 4x70 watt olur veya tek TDA7560 takabilirsin oda 4x50 watt
STK ya hiç girmiyorum stk nın araba için tek 60 watt çkışlı entegresi var ama uğraşmaya deymez.

eywallah kardeşim saolasın cevabın için ,,bende 1562q düşünüyorum sesini duymadım ama sesinin çok temiz ve kaliteli olduğunu söylüyolar .... zaman ayırdığın için teşekkür ederim tekrardan :))

Valla bende yapmadım onları ama TDA 7560 da pionner teylplerde oluyormuş.

arkadaşlar tda 1562q ile 4x70 watt arabaanfisi yapmaya karar verdim yapacağım amfi ile 4 tane 70 wattlık jbl hoparlör ve 20 cm lik jbl 200 wattlık subwofer ı besleyebilirmiyim ?? acil yarım lütfen ..

arkadaşlar tda 1562q ile 4x70 watt arabaanfisi yapmaya karar verdim yapacağım amfi ile 4 tane 70 wattlık jbl hoparlör ve 20 cm lik jbl 200 wattlık subwofer ı besleyebilirmiyim ?? acil yarım lütfen ..

dedim ya subwofer için başka bir anfi daha yapman lazım.

TDA 1562q ile normal ses çıkını almakla ilgili bi problemim yok , subwoofer çıkışı almayı bilmiyorum , açıklayıcı bir şema veya bir devre koyabilirseniz sevinirim ..

birde sormak istediğim bi konu daha var,,anfilerde köprü nasıl atılıyo ..yani bir pcb üzerine yerleştirilmiş 2 tane 1562q entegresinden yapılmış devrenin çıkış uçlarının birleştirilip tek bir hoparlöre bağlanması köprü atmak mı oluyo :) biraz garip bir sorma şekli oldu ama mazur görün :) yani şöyle açıklim 1562 70 watt çıkış verirken 2 tane 1562 entegresinin çıkışlarını birbirine bağlayarak 140 wattlık bir çkışmı almış oluyoruz ?? yardım edicek arkadaşlara şimdiden teşekkürler ??

birde sormak istediğim bi konu daha var,,anfilerde köprü nasıl atılıyo ..yani bir pcb üzerine yerleştirilmiş 2 tane 1562q entegresinden yapılmış devrenin çıkış uçlarının birleştirilip tek bir hoparlöre bağlanması köprü atmak mı oluyo :) biraz garip bir sorma şekli oldu ama mazur görün :) yani şöyle açıklim 1562 70 watt çıkış verirken 2 tane 1562 entegresinin çıkışlarını birbirine bağlayarak 140 wattlık bir çkışmı almış oluyoruz ?? yardım edicek arkadaşlara şimdiden teşekkürler ??

1562 nin çıkışı 70 değil 2x70 watt bunun devresinde bazı değişiklik yaparak 120-140 watt hale getirilebilir.Ama sub için tavsiyem mosfet anfi yapman daha sağlam ses alırsın.

anladım,, peki dediğim gibi köpr ne demek oluyo o konu hakkında bir bilgi verebilirmisiniz?? bi sorum daha olucak aktif ve pasif bass ne demek ve neişe yarar ?? aly123 arkadaşım senide çok yoruyorum ama kusura bakma gerçekten çok yardımcı oluyosun :)

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,189
Kullanıcılar
449,957
Son üye
sezercakmak

Yeni konular

Geri