Zaman rölesi

rardan çıkart bilgisayarında ofis proğramı Word exel yüklü olması azım

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
benım bir önerım var 50-60 tl cıvarı tutar deney setı kur kendıne iki kuçuk kontaktor zaman rölesı masa ustunde antreman yap tecrube sahıbı ol bılmedığın yonlerıde burada arkadaşlar yardımcı olur saNIRIM YENI MEZUNSUN BILMEMEK AYIP DEĞIL ÖĞRENMEK ISTEMEZSEN O AYIP

umut 50 dostum bagladıgın zaman rolesının nasıl calsıtıgını merak edıyorum bana anlata bilirmisin acaba
tetıkledıgınızde elınızı cektıkden sonramı saymaya baslıyor yoksa elınızı stop butonuna basılımı tutmanız grekıyor
tetıkledıkden sonra kontakları hemen konum degıstırıyormu anlayamadımm devre semanızı

umut 50 dostum bagladıgın zaman rolesının nasıl calsıtıgını merak edıyorum bana anlata bilirmisin acaba
tetıkledıgınızde elınızı cektıkden sonramı saymaya baslıyor yoksa elınızı stop butonuna basılımı tutmanız grekıyor
tetıkledıkden sonra kontakları hemen konum degıstırıyormu anlayamadımm devre semanızı
stop butonuna basıldığında zaman rolesi devreye giriyor ayarladığımız zaman sonunda sistemi komple stop ediyor start vermeden çalışmıyor devredeki normal bi zaman rolesi deyil start verildiğinde içindeki kondansatör şarj alıyor kondansatöre paralel bağlı potansiyometre var onun direnç değerine yani ayarladığın değere göre kondansatörün deşarj zamanını ayarlıyo zr nin bobin uçlarının sürekli enerji almasına gerek kalmıyo bunu apartmanlarda kullanılan merdiven otomatiği çalışma prensibi gibi algılayabilirsin.
bu tip zaman rolesini bulamam piyasadaki çok kullanılan zr ile devre çalışsın diyosanız alttaki kumanda devresini uyglayabilirsiniz. ek olarak devreye 220 ile çalışan role gerekir.

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    41 KB · Görüntüleme: 27
Son düzenleme:
stop a basıp cekınce bır tek tekıkleme ılemı calısıyor zaman rolesı yoksa basılımı tutmak gerekıyor

eyw ogrenmek ısdedıgım buyudu kusura bakma okumadana yazmsım

Sayin unut 50 vermiş olduğun ilk semada devil 190795 ile ayni kanidayim elini stop tan çekince zaman rolesi nasil devrede kalacak. 2 verdiğin semada k kontaktoru ilave etmissin yada ilk semayi yollarken eksik geldi

umut 50 arkadaşım hem stop ta mühürleme hemde start ta mühürleme yapmışsın?

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri