Yorumu sizlere bırakıyorum...

hissettik 3 metrekare karanlık hücrelerde ondan başka bir şey hissedemedik zaten...

Söylenecek çok şey var aslında...
Ama burası yeri değil...
Bir eşitsizlik var tabi... Ama doğudakiler için pozitif bir eşitsizlik...

hissettik 3 metrekare karanlık hücrelerde ondan başka bir şey hissedemedik zaten.
oyyy

Sadece doğuda değil, iç anadolunun göbeğinde de aynı durum var ve fazlasıyla var. Bırakın ortaokulu, meslek lisesinin son sınıfındayken 40 kişilik sınıfta, işleri hesapla olacak arkadaşlarımdan 30 unun bölme işlemini yapamadığını üzülerek hatırlıyorum ve kendime soruyorum. Okuldan bölme işlemini bile tam olarak yapamayıp mezun olan mı kabahatli, yoksa ona eğitimi veremeyen öğretmen mi kabahatli yoksa öğretmeni öğrenmesede okuldan mezun etmeye programlı sistem mi kabahatli...Birisi dur deyinceye kadar su yolunda akar...

Sadece doğuda değil, iç anadolunun göbeğinde de aynı durum var ve fazlasıyla var. Bırakın ortaokulu, meslek lisesinin son sınıfındayken 40 kişilik sınıfta, işleri hesapla olacak arkadaşlarımdan 30 unun bölme işlemini yapamadığını üzülerek hatırlıyorum ve kendime soruyorum. Okuldan bölme işlemini bile tam olarak yapamayıp mezun olan mı kabahatli, yoksa ona eğitimi veremeyen öğretmen mi kabahatli yoksa öğretmeni öğrenmesede okuldan mezun etmeye programlı sistem mi kabahatli...Birisi dur deyinceye kadar su yolunda akar...

Aynı sistem içinde, aynı öğretmenlerden ders alan siz,
mühendis olabilmişsiniz işte...
O gün için kendimce haklı sebeplerden dolayı üniversiteye gitmedim. Ama sınıf arkadaşım mühendis olabildi. Demek ki, sorun öğretmende veya okulda değil bendeymiş...

Başarısızlıklarını örtmek için, birşeylere .ok atmayı alışkanlık haline getirmişiz ya...
Armut piş ağzıma düş...
Yok öyle bir yaşam !!!

hissettik 3 metrekare karanlık hücrelerde ondan başka bir şey hissedemedik zaten...

Ne memleketimde, ne de ülkemin diğer şehirlerinde
polisin yada diğer devlet görevlilerinin SAYGISIZCA davranışlarına bile şahit olmadım.

Gençken hata yaptık. Karakola da gittim, savcıya da, mahkemeye de çıktım. Nezarette yatmadım. Azarlanmadım. Tartaklanmadım.
Askerlik yaptım. Hiç küfür duymadım. Hiç dayak yemedim. Ama çadır hapsi aldım...

Görevini yapmaya çalışanlarla değil, bana sataşanlarlaydı işim...

Bu sadece doğuda değilki Türkiyenin her yerinde var.

okumayı yazmayı doğru düzgün bilmeden liseden mezun olan kişiler tanıyorum :(

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,977
Son üye
keskiyan

Yeni konular

Geri