yeraltı enerji kablosu bağlantısı

Kablonuz OG kablosu ( NKBA )gibi.Eğer öyle ise,çok uyduruk ek yapılmış.En kısa sürede haber ! alırsınız.
hiç bir ek yapılmadı dış kılıfı zayi olduğu için soyup iki yanını telle sıkıştırdılar ve sigortayı değiştirip (trafo odasından) enerjiyi verdiler. sanırım herhangi bi kopma anında enerji akışını telin üzerinden gitsin istedi ?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Protolin ,büzülen ek vs gibi izolasyon uygulanmaz ize,ilerde tekrar sorun çıkması kaçınılmazdır !

Akyar Bey'in bahsettiği protolin ek muff : http://www.poliserkimya.com/Protolin-Ek-Mufu-216.htm

Sizin ek tam uydurma metod olmuş ek yerine kuvvet binmesin diye de telle bağlamışlar anlaşılan :D
linki incelemiştim, yetkililerin gelmesi tabiki zaman alır benimse zamanım yok, yakın bi yerden 1000v a kadar kablolar için su geçirmeyen kalın bant (kutusundan öyle yazıyor) buldum her faza iyice sardım üzerinden normal bantla (izole bant) geçtim hemen altından kanalizasyon borusu geçirdiler, trafo binasından şalteri kapattım kablonun olduğu yeri de açıkta bıraktım etrafından şerit çektim uyarı falan koydum

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri