Çelişki Doğru Bağlantı nasıl olmalıdır ?

Sadece ürünün gerilim altında kalan kısımları, diğer bağlantıya göre daha fazla olacaktır.

Bu ne demek?

Alttan giris yapildigi zaman sigortanin alt kismi ust kismindan daha mi yogun yapi olarak. Bunu mu demek istiyor?

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Ustam MEB netindeyim. Videolar açılmıyor.

Kısaca?

Ne demek...???

Aaaa.. Sizi gibi yazdım.:)

Ustam MEB netindeyim. Videolar açılmıyor.

Kısaca?

Ne demek...???

Aaaa.. Sizi gibi yazdım.:)

Merhaba Hocam

Öncelik bu konuyu açmamın nedeni !!!
Daha doğrusu hocam sizden ve diğer forum üyelerinden bilğiler edinmek .
Bende kafayı yoruyorum ,
Siğorta atınca , ürün parçaların gerilim altında daha fazla anlatmak istemiş olmalı diyorum

Ama kafamdaki düşünce üstten bağlantıda daha hızlı kesme yapacak düşüncesi , alt bağlantıda ürünün parçaları bozulma zarar derecesi fazlalığı ( gerilim ve ısıda olayı vs gibi parça iç yapısı bi metal , manyetik bobin , ark separatörü vs gibi parçaların ) ve iş güvenliği .

Sonuç konu : Niye firmalar üsten bağlantı istiyor tam açıklama bulabilyorum .
Hocam , ve diğer forum üyeleri ( Sizlerin ) vermiş olduğu bilğilerle kafanda mantık içinde bliğileri değerlendirmeye çalışıyorum .
Esas mesele burası Türkiye diyoruz işimize geldiğini yapıyoruz niye doğrusunu yapmıyoruz her şeyde aynı .
Örnek : duvar ustası kapının ölçüsünü yanlış almış , düzelttiyim demiyor , boyun o kadar uzun mu ? kafanı eğer geçersin diyor . hesaplamıyor ki standard hazır kapıyı nasıl uyduracağız o zaman hazır kapı alma yaptırırsın diyor , anlayacağınız kafa aynı !!! Normlar niye var .
Almanlar savaştan çıktı normlardan en kısa zamanda sanayisini tekrar güçlendirdi .
Biz niye vurdum duymazız .
Kusuraa bakmayayın hocam, konu nereden neye geldi .

Hocan vermiş ve vereceğiniz bilğiler için teşekkürler Sağcıcakla Kalın .
Kolay Gelsin .

Son düzenleme:
Almanya olayına katılıyorum.
Aslında tam olarak sigorta kapalı haldeyken fazla gerilim altında kalıyor sigortanın yapısından dolayı tam da dediğiniz gibi. anlamıştım.
Ben de tam da olarak sigorta yapısından dolayı fazla gerilim altında kaldıgını düşündüm.
Ama firmadan gelen sonca göre böyle düşündüm.

Son düzenleme:
Almanya olayına katılıyorum. Ama alttan baglantıda neden fazla gerilim altında kalıyor anlamadım.

Merhaba Hocam

Bende anlamadım !!! içi yapısını okuyamadığım için cevap veremiyorum !!!
Emailde tam bir bilği yok ( genel bir tip açıklama deneysel değil )
Ben deneysel açıklama bilği bekliyorumdum , genel açıklama geldi , buna da anlayamadım .

Tekrar email göndermek istemiyorum nedeni ise bıktırmamak , ileride bir soru sorarsam nazımız geçsin diyorum !!!

Hocam sizin düşünceleriniz nasıldır . aydınlanmak istedim .
Sağlıcakla Kalın .Kolay Gelsin .

Ustam ben o şekide cevap veremem ki? O şekilde bilgi duzeyim yok. 10 senedir elektrıkle ugrasıyorum ama ne elektrıkcıde calıştım ne de okulunu okudum ben bir sınıf öğretmeniyim. Gelen emaile gore yorumda bulundum bırçok eksıgımı siz değerli ustalarım sayesınde giderdim.

Merhaba Hocam

Ben ülkemizin ilerlemesi istiyorum diğer yönümüz ise o kadar çok durdum duymazlığımız var , burası Türkiye kelimesini yok etmek için uğraş veriyorum .
Forumlara konu açıyorum , bir yere geliyorsunuz , orada kalıyorsunuz .

Siz değerli öğretmenler, değerli bilğilerinizle bu ülkemizi ileri seviyelere hayırlı ise getirmek .
Tabiki ailenin vereceği eğitim önemli . Eğitim birinci , bilği ikinci plan ( Dürüstlik vs gibi )
Yaptığın işi önce kendin beğeneceksin .

Öncelikle sağlık ve hayırlı işler ve çalışmalar dilerim . Sağyılarımla...

Sağlıcakla Kalın .

ne alakası var kaçak akım rölesi alttan girişle çalışmaz . zaten çalıştıramadıklarıiçin ters bağlıyorlar
kaçak akım rölesi sigorta değildir sigorta amaçlı kullanılmaz .
çalışma mantığı kirşofun akımlar kanunua göredir
derki bir düğüm noktasına giren akımlar toplamı çıkan akımlar toplamına eşittir.
kaçak akım röleside giren kımlarla çıkanı ölçer eğer fark varsa birilerinin çarpıldığını düşünür, yada bir yerlere su girdiğini nötr ve toprağın arasında akım geçişi olduğunu , yada buzdolabunda kaçak olduğunu ,
yani kısaca akımın bir yerlere kaçtığını algılayıp açar .
eğer ters bağlarsanız kaçak akım rölesi koruma yapmaz şehir tarafını korur . bu çok önemli.
eğer sizin dediğiniz gibi farketmese idi o zaman kaçak akım rölesini şehirde olan hadiseleride görüp açması lazım değilmi?
biz elektrikçi değiliz kafamız halen ceryancılığa çalıştığı için faz nötür al götür gezdir geri getire alışığız ya çalışmadı hemen ters çevir a noldu oldu . yok böyle bir dünya ..
enerji üstten girecek alttan çıkacak koruma çıkş devresinde olacak tabi markaları tam bilmiyom alttan giren varmı imalatçıya göre hiç görmedim ama yapan vardır belki ne ise mesele kaçak akım tek yönde çalışır. bu konuda yanlış bir bilgi olmasın deye açıklama gereği hissediyorum....

o wotomatlar gelince onlar termik yani ısı ile çalıştığı için nasıl isterseniz bağlayın kafanıza göre sıkıntı yok bir arkadaşım yazmış yok kesme devresi alta üste o eskiden buşonlu sigortadaydı dip kontak viskontak otomatik anahtarda değil
ha bu w otomatlar sigorta değildir bakmayın bizim sigorta niyetine kullandığımıza işte çok akımda ısınıp açıyor .
sigorta dediğiniz şey sadece eriyen telden olur ve kopar başka bir şeyden olmaz bu kartuşlu sigortalar var telli onlar sigortadır bu cam sigortalar sigortadır ama tmşler değildir nh lar sigortadır .

şimdi deyeceksiniz ki bu adam ne saçmalıyor şunu saçmalıyor
sigorta dediğimiz kavramda mekanik hataya yer yoktur kesinlik %100 dür eğer siz oraya 6 ampr değerinde bir tel koymuşsanız bu tel arıza esnasında kesinlikla açıp koruma yapacaktır ama tmş yada otomatik sigortanın açacağı açmayacağı meçhuldur hele deniz kenarında adanada antalyada

kaldıki piyasada hepsi antin kuntin mal dolu marka vermiyim.

ikinci bir yanlış kanı sigortalar cihazı korumak için değildir gerisindeki sistemi korumak içindir
zaten cihazda olan olmuştur ya kısa devre olmuştur ya yanmıştır mesele o arızanın sistemin tümüne riayet etmmesidir .

gene boş boş konuşup yazdım kimse kusura bakmasın siz genede daha iyi bir bilene sorun :)

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri