yazıcı makenizmasından cnc

Zaten lazer yazıcı olmaz. Eski fışkırtmalı yazıcılardan olması lazıp flat pad tip için

Bir taktik duydum ama uygulamadim.

Mutfakta kullanilan aluminyum folyoyu bir kagida bantlayip lazer ciktiyi bu folyoya aliyoruz. Sonra utu ile bu ciktiyi pcb ye utuluyoruz. Folyoyu kaldirmadan asite atiyoruz.

Bu noktada kagil kaldirma yapmadigimiz icin toner pcb den kalkmiyor ve asit once aluminyumu sonra bakiri kaldiriyor. Sonuc kagit uygulamasindan daha iyi oluyormus.

Denemek lazim.

40 akillidan bir deli:confused:

daha önce denemiştim ama kağıda aluminyumu takıp onun üstüne baskı yapmak çok zor hemen bozuluyor büzüşüyor.
bence bu işin en iyisi en kolay olanıdır. hangi yol size kolay oluyorsa o yolu yapın
hatta cnc ye ya da 3d yazıcıya asetat kalem bağlayın onunla bile yapabilirsiniz..

Serkan lazerle direk pcb hazırlama konusu açılmıştı orda vidyo paylaşımları vardı hatırla ... gücü düşün ... :D

Bence Cnc ile en yapılası iş PCB üzerine delik delmek. Bana hep işkence gelmiştir :)
İlle de cnc ile pcb kazıyacağım diyorsan bence talaş kaldırmak değilde lazer ile yapılabilir mi araştırılmalı

Hazır konusu gelmişken homemade flexible pcb (asetat üzerine) bir gelişme oldu mu? bir kaç amatör deneme dışında bir şey yok.

YOk iletken mürekkep biraz hikaye şu an. Benim dediğim yine bakır vs

Forum istatistikleri

Konular
128,203
Kullanıcılar
449,984
Son üye
riki35

Yeni konular

Geri