yazıcı makenizmasından cnc

Inadina yazicidan bozma cnc

#direnyazicidanbozmacnc

Baslamak bitirmenin yarisidir.

Zoru basaririm imkansizsa zaman alir.

Saygilar.

Inadina yazicidan bozma cnc

#direnyazicidanbozmacnc

Baslamak bitirmenin yarisidir.

Zoru basaririm imkansizsa zaman alir.

Saygilar.
:D :D :D

Peki şunu söylesem. Nornal yazıcıyı flat printer haline dönüştürseniz. Bu şekilde pertinaks üzerine kağıda çıktı alır gibi çıktı alarak laminasyon kısmı kolaylaştırılmış olur.

Sent from my GT-N7100 using KontrolKalemi.Com Mobil mobile app

@KAYSERİ onu çok deneyen oldu. Ben de çok printer bozdum. Fakat mürekket o nozzlera olmuyor. Edding gibi mürekkep lazım. O da nozzle da donuyor.

İllada printerla yapacağım dersen bence printerı bozmak yerine hani şu iç mekan bası yapan 50-100cm'lik ozalitci makinaları var. Solvent bazlı doldurma mürekkep kullanılıyor. İşte onun mürekkepleri PCB^de donuyor. Ve HCL'den etkilenmiyor. Bence 2. el bu iç mekan printer alıp, direk PCB'ya basmak da iyi bir yöntem.

Ben bir kez bunu tanıdık reklamcıda denedim. Vutek marka 3.5 metre printer üzerine koyduk PCB'yi. Zaten neredeyse hiç ilerlemeden tek kafa hareketinde tümünü bastı. Direk de kurudu...

@ cevdetfaik abi ben işimi her türlü hallediyorum benim açımdan sıkıntı yok. Adetli üretim yapmışlığım bile var yani. :D laminasyon+cnc karışımı mikemmel oluyor :D :D :D

Sent from my GT-N7100 using KontrolKalemi.Com Mobil mobile app

Evet su yazici modifiyesi mantikli. Inkjet degilde lazer yazici modifiyesi ile bu is 4 dortluk olur dusuncesindeyim.

Ne kagit ne transferle ugrasmadan direkt pcb ye lazer baskisi alıp direkt asit indirgeme yapilabilir.

Ama bozacak bir lazer yazicim yok elimde tek yazico var onada kiyamiyorum.

akıllı bu konuyu başlatıp taşı kuyuya atan :D
kaçtı gitti, siz de çıkarın bakalım.

lazer yazıcı kağıda tamburda dönerken baskı yapıyor
inkjet gibi değil
inkjet olan modeller epson durabrite mürekkepleri bu iş için olabiliyor sadece.
ama önce bakır plaketi fırında falan ısıtmak gerekiyor soğuk baskı olmuyor.
o yüzden vazgeçin böyle modifiye işlerini.
kazım ağabeyin dediği gibi alın laminasyon makinesi ama 2 merdaneli olsun öyle 100 liralık almayın.
delikleri delmek için cnc, yolları çıkarmak için lazer yazıcı ve laminasyon..

Lazer yazıcı modifiyesi ile transfer olmaz zannedersem. Çünkü lazer yazıcı çalışması istemi elektriksel yüklenme ile oluyor. Kağıdı - yüklüyor, tonerler + vs... tam bilemiyorum. gerçi bakır - yüklenir vs ama bilemiyorum. araştırman lazım.

Epson durabrite denemiştim. Olmuyor. Isıtsanda kurumuyor, ısınınca yamuluyor vs. Laminasyon en mantıklısı her zaman.

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,979
Son üye
schule48

Yeni konular

Geri