yıldız üçgen sorunu

arkadaşlar yorum yazan arkadaşların hepsine teşekürler ama herkes kendince bir yorum yazmış ben bu devreyi yapamadığımdan yada devre olmayacağından dolayı yazmadım hem sorun olrak hemde tecrübe olarak forumda yeni başlayan arkadaşlarda bu işten yararlansın diye yazdım şimdi arkadaşlar sorunu 135-160aA termikle hallettim bütün arkadaşlar kendi fikrini yazmış ama bende kendi fikrimi yazayım saniyeyi 10 saniyeye düşürdüm ama anca kurtarıyor çoğu arkadaş yazmış süre uzun arkadaşım süre uzun ama motor direkt olarak yükte kalkıyor volanlı bir çalışma yapıyor motor milindeki trok çok fazla 800kg gibi bir yük var saniyeyi kısa tuttuğum zaman motor bayılıyor olmuyor benim 315 kw motorumda var kompresör emiş -18 derece depoları soğutuyor emişte çalışıyor mesela onuda kalkışı 9 saniyedir ama o direk olarak yüksüz kalkıyor sonra yüke biniyor ama bu maki,na direkt olarak yükte kalkıyor çoğu arkadaş kablo yetersiz demiş biraz kalın olmasında fayda var ama bu da yeterli termiği üçgen bacağına bağlamak beni şüphede bıraktı arkadaşımın bir tanesi 110 kw lık motorunu bu şekilde yaktı motor kavrulmuştu bundan dolayı illkai çözüm yolu mesela termiği ufak tut demiş çoğu arkadaş ben termiği 90-150 alsamda ben onu yine 143A ayarlamam lazım çünkü kalkışta başka kurtarma şansın yok soft starter meselesine gelince her tesisin yeri ve coğrafi konumuda önemli bazı arkadaşlar merkezi yerlerde ikamet eder parça bozulduğu zaman yenisini bulma şansı yüksek ama burada bulama sansın yok hele birde soft starter ise kontaktörü ise hırdavatçılar bile satıyor artık direnç meselesine gelincede hiç tavsiye etmediğim bir yöntem dirençler ısımnıyor patlıyor bıktım o işten çünkü bence hiçte sağlıklı bir yöntem değil herkesin fikrine saygılıyım ama katılamam neyse arkadaşlar herkese yorumları için teşekürler bende kendi fiikrimi bildiklerimi paylaştım herkese iyi çalışmalar

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
malzemelerin katog degerlerine kaç ampere dayana biliyor ve ilk kalkınma anındaki yüksek ampere dayanabilecek kontaktörve termik seçmelisin

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri