yıldız üçgen sorunu

evet tabiki kubilay arkadaşımızda biliyo softstarterin faydasını ama o güçteki softstarteri almaya herkesi ikna edemezsiniz dimi drenç meselesine gelince aşırı ısındıklarından ve problem çıkardıklarından zaten uygulanmayan bi metod bu başka bi çözüm düşünelim yani

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Soft start maddiyatından dolayı uygun görülmemişse fahri beyin önerisi en makul olanı olarak gözüküyor. Termiğinizi üçgen kontaktörünüze bağlayın. Bu durumda Yıldızda motor korumasız olacaktır dezavantajı bu. Ayrıca termik akımınız düşük çünkü motorun nominal akımı 250 amper civarı.
Kısacası ilk başta uygun akımlı termık bağlayın sorun devam ederse termiğinizi üçgen kontaktorunuze bağlayın.

düzeltme ikonu aktif olmadığı için 2. mesajı eklemek zorunda kaldım yönetici arkadaşlar kusura bakmasın.

Kablo çapınızda olması gerekenden düşük. 95 mm2 olması lazım.

arkadaşlar dün bir yem kırma kırıcı motoru bağladım motor 132 kw motor milindeki kırıcının ağırlığı yaklaşık olarak 700-800 kg motorun kontaktörü 3tf53 termik 110-135 kablalolar 3x35+16 kablo var motor kalkışta yaklaşık olarak 500-700 arası bir amper çekiyor ve üçgene geçiş süresi 11-15 saniye arası motor üçgene geçmeden termik attırıyor termiği büyülttüm bügün takacam ama motor yük altında kalkıyor çok amper çekiyor yumuşak olverici kullanacaktım ama firma almadı 12-13 saniyeded üçgenin bir anlamı kalmıyor bu sorunu sizlerle paylaşmak istedim yük altında kalkan bir motora malzeme listesini biraz yüksek seçerseniz iyi olur fikri olan arkdaşlar var sa söylesin[/QUOTE
3X1132 kw motor YILDIZ ÜÇGEN DE 250 A AKIM ÇEKER VE KABLO KESİTİ 20+70 NYY OLMASI GEREKİR ayarladıgın zaman dilimi uzun gibi me geldi yıldızda yüksek akım çekmesi o uzun zamanda bu sıkıntıyı yaratması normal saniye yi 7 sn gibi ayarlayıp dene
kolay gelsin

arkadaşlar dün bir yem kırma kırıcı motoru bağladım motor 132 kw motor milindeki kırıcının ağırlığı yaklaşık olarak 700-800 kg motorun kontaktörü 3tf53 termik 110-135 kablalolar 3x35+16 kablo var motor kalkışta yaklaşık olarak 500-700 arası bir amper çekiyor ve üçgene geçiş süresi 11-15 saniye arası motor üçgene geçmeden termik attırıyor termiği büyülttüm bügün takacam ama motor yük altında kalkıyor çok amper çekiyor yumuşak olverici kullanacaktım ama firma almadı 12-13 saniyeded üçgenin bir anlamı kalmıyor bu sorunu sizlerle paylaşmak istedim yük altında kalkan bir motora malzeme listesini biraz yüksek seçerseniz iyi olur fikri olan arkdaşlar var sa söylesin[/QUOTE
132 kw motor YILDIZ ÜÇGEN DE 250 A AKIM ÇEKER VE KABLO KESİTİ 3X120+70 NYY OLMASI GEREKİR ayarladıgın zaman dilimi uzun gibi me geldi yıldızda yüksek akım çekmesi o uzun zamanda bu sıkıntıyı yaratması normal saniye yi 7 sn gibi ayarlayıp dene
kolay gelsin

132 kw motor YILDIZ ÜÇGEN DE 250 A AKIM ÇEKER VE KABLO KESİTİ 3X120+70 NYY OLMASI GEREKİR ayarladıgın zaman dilimi uzun gibi me geldi yıldızda yüksek akım çekmesi o uzun zamanda bu sıkıntıyı yaratması normal saniye yi 7 sn gibi ayarlayıp dene
kolay gelsin
DÜZELTEME YAPAMADIGIM İÇİN 2 MESAJ YAZDIM

herhalde bazı arkadaşlar ilk mesajı okuyor gelişmeleri takip etmeden direkt mesaj yazıyo arkadaşımız saniyeyi neden uzun tuttuğunu açıkladı dahada saniye hakkında yorum yazılıyo arkadaşımız herkese tekrar tekrar aynı şeyimi anlatacak

herhalde bazı arkadaşlar ilk mesajı okuyor gelişmeleri takip etmeden direkt mesaj yazıyo arkadaşımız saniyeyi neden uzun tuttuğunu açıkladı dahada saniye hakkında yorum yazılıyo arkadaşımız herkese tekrar tekrar aynı şeyimi anlatacak

yok yorumları okuyup yazıyorum
ve yaşadıgım arızaları sizlerle paylaşıyorum

kolay gelsin
DÜZELTEME YAPAMADIGIM İÇİN 2 MESAJ YAZDIM

arkadaş yıldız-üçgen bağlantı yapmış kardeş. 120 lik kablo tek devre için. yıldız-üçgende bildiğin gibi 2 devre kablo çekiyoruz. yani akımın 0,58 ini kurtarması yeterli kablonun.

motoru görmek lazım.Başka bir arıza da olabilir. nasıl ses çıkardığı çok önemli çalışırken

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,991
Son üye
multiroots

Yeni konular

Geri