Yıldız üçgen sorunu

her motor yıldız üçgen geçiş yaparak çalışacak diye bir şart yok zaten . var mı ?

kontak yapiştirma olayı olmaması lazım kendi görüşümce. kumanda devrenizde bir sıkıntı , yanlış tasarım olabilir. Biri açmadan diğeri kapamamalı bence.
diğer bir husus zamanından önce bu geçişi yaparsanızda kontaklarda yapışma olabilir. yani akım azalmadan ( zamanından önce üçgene geçerseniz)

Son düzenleme:
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Tesekkurler sayın @toyer

Kumanda devresi dogru,ters kontaklardan geciyor.
Timer yıldızı bıraktırıyor, yıldızın kapalısından üçgen devreye giriyor.
Ancak kumanda kontagı bırakması ile güç kontagı bırakması arasındaki muhtemel farktan yada bırakma esnasındaki arktan problemin yasandıgını düşünüyorum.

Zamanından önce gecişi benim de aklıma geldi.
Geciş 5sn idi 8.5 sn ye cıkardım.
Blower motoru oldugundan akım çok çabuk normale dönüyor.
Direk üçgen yapmamın ise bir sakıncası yok diye anlıyorum.

Zaman ayarını yukseltın, sıgorta atma nedenı odur. Yıldız üçgen zaman rölesi kullanmak iyi bir çözümdür.

güç kontağının normal open normal closu yok mu. yıldız ve üçgeni aynı kontaktan verin. açık ve kapalısından.

@fatihtunaa

sosrun hakkinda bir geliame oldumu acaba soruna cozum bulabildinizmi?

motorunuz yildiz konumunda hala kalkis yapmiyor mu?

@fatihtunaa

sosrun hakkinda bir geliame oldumu acaba soruna cozum bulabildinizmi?

motorunuz yildiz konumunda hala kalkis yapmiyor mu?

Sekan bey,

Açıkçası; imalatçıdan cevap bekliyoruz. Kendimizi garantiye alma durumundayız. (Garantili yeni ürün)
Sizin tecrübeleriniz imalatçıdan gelecek bilgiler ışığında uygulayıp platforma bilgi vereceğim.
Umarım sorunu çözeriz.

Tesekkurler sayın @toyer

Zamanından önce gecişi benim de aklıma geldi.
Geciş 5sn idi 8.5 sn ye cıkardım.
Blower motoru oldugundan akım çok çabuk normale dönüyor.
Direk üçgen yapmamın ise bir sakıncası yok diye anlıyorum.

Motoru 3 gündür direk üçgen çalıştırıyorum.Hiç bir sorun çıkarmadı.
İlk kalkışta 1sn. den bile daha az zaman 15A. görüyor, sonrasında 10-11A arası devam ediyor.

ImageUploadedByKontrolKalemi.Com Mobil1502802081.719818.jpg

Arkadaşlar üçgen kontaktöründeki alttaki atlama kablosunun gevşek kalmasından dolayı yıldızda çalışmayan pompa üçgende çalışmaktadır.
Gevşek kablo sıkıldığında makina istenildiği çalıştığı görülmüştür.

Forum istatistikleri

Konular
128,189
Kullanıcılar
449,957
Son üye
sezercakmak

Yeni konular

Geri