Yıldız üçgen sorunu

fatihtunaa

Üye
Yıldızda start verdiğimizde bekliyor, 3sn sonra üçgene geçtiğinde start alıyor. Sorun neden kaynaklanabilir.
Faz voltaj ölçümü yaptığımızda kontaktör ucunda istediğimiz enerjiyi görüyorum. Bağlantı kablolarını söküp enerjiyi geçirip geçirmediğini kontrol ettim ve enerji geçiyor.
(Videoyu izlediğinizde daha iyi beni anlayacaksınız.)

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
1- Kontaktörlerinizin kontaklarında geçirmeyen olabilir kablonuzda kopuk yada gevşeklik olabilir.

2- Motor milini elle çevirebiliyormusunuz? Böyle bir imkanınız varsa bir deneyin çok sıkışık yada yataklarda sorun olabilir. Yani mekanik olarak sorun olabilir.

1- Kontaktörlerinizin kontaklarında geçirmeyen olabilir kablonuzda kopuk yada gevşeklik olabilir.

2- Motor milini elle çevirebiliyormusunuz? Böyle bir imkanınız varsa bir deneyin çok sıkışık yada yataklarda sorun olabilir. Yani mekanik olarak sorun olabilir.

Evet mil gayet rahat dönüyor.

Yıldızdan üçgene geçiş zamanı çok az!Bu zamanı hesaplamak için en doğru yol!Pensampermetreyi motor kablosuna bağlayın ve motoru ilk kalktığında yüksek amper çekecektir.Bu amper kaç saniye sonra düşerse motorun üçgene geçme zamanı o zamandır.

Geçen gün başıma aynı olay geldi kontaktör sağlam ise pano motor arası kabloları kontrol et

yıldız kontaktörü geçirmiyor motor iki faza kalıyor geçiş süresi çok düşük eğer motor yükte ise motoru yakabilirsin kontaktör veya bağlantı gevşek olabilir arızayı yaptıysanız paylasırsnız sevinirim saygılarımla

Yıldızda start verdiğimizde bekliyor, 3sn sonra üçgene geçtiğinde start alıyor. Sorun neden kaynaklanabilir.
Faz voltaj ölçümü yaptığımızda kontaktör ucunda istediğimiz enerjiyi görüyorum. Bağlantı kablolarını söküp enerjiyi geçirip geçirmediğini kontrol ettim ve enerji geçiyor.
(Videoyu izlediğinizde daha iyi beni anlayacaksınız.)
zaman role kontağını yanlış yere koymuş olabilirsin resmi cizersen anlaşılır

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,927
Son üye
yusuf2023

Yeni konular

Geri