Visual Basic ile pc açılınca direk çalışan program

Arkadaşlar Selamun aleyküm siz değerli ustalarıma bir visual basic sorusu soracaktım...
Bilgisayarı açtığımda yazıp exe haline getirdiğim programın direk açılmasını istiyorum bunun komutu nedir nereye yazmam lazım ?

Hangi programlama dilini kullandiginin onemi yok. Windows kullaniyorsan açılış betiklerinden birinin içine programın linkini eklersen veya Startup klasorune programini koyarsan veya Regedit içinde Run bölümüne programının lnkini koyarsan, baslar

Ustam ilginiz için teşekkür ederim de açılış betikleri dediğiniz yer neresi biraz daha açık yazarsanız çok memnun olurum birde bu işi visual basic de komutlarla yapmanın bir yolu yotdamı yok mu aklımda kaldığınca yurtta kalırken bi arkadaş vardı o yapıyordu ama nasıl yaptığı aklımda değil
Birde çalışan programı görev yöneticisinde göstermemesi için ne yapmamız lazım ? hani adam icabında CTRL+ALT+DEL yapıp oradan kapatamaması için

google da 'calışan programı gizleme' diye yazarak aratırsanız gizleme programları download edilebilecek siteler cıkıyor..

SN TYGN kusura bakma yaa o kadar benim kafam çalışmadı biliyon mu özür dilerim biraz aratayım da bulursa buryada yazayım belki kimselerin işine yarar :-*

Arkadaşım aşağıdaki kodu bilgisayarın ilk açılan formun load kısmına eklemen yeterli. Kolay gelsin

Dim KayitDefteri As Object
Set KayitDefteri = CreateObject("wscript.shell")
KayitDefteri.RegWrite "HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\MICROSOFT\WINDOWS\CURRENTVERSION\RUN\" & App.EXEName, App.Path & "\" & App.EXEName & ".exe"

Arkadaşım aşağıdaki kodu bilgisayarın ilk açılan formun load kısmına eklemen yeterli de ben bu bilgisayarın ilk açılan forum load kısmını nerden nasıl bulucam birde bu visual basicin forum loadı mı yoksa bilgisayarın içinde yani windowsun içinde bir yer mi ? ??? ??? ??? ;D

Eğer yanlış hatırlamıyorsam Exe dosyasını BASLAT-PROGRAMLAR-Başlangıç ın içine taşı. pc her açılmada o dosya çalışırrr

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,959
Son üye
çor-man

Yeni konular

Geri