vb kepserver ile s7200-300 haberleşmesi

Merhaba arkadaşlar,

Visual basic de iki ayrı proje yapıyorum. projelerimin birinde s7200 ile diğerinde s7300 ile haberleşmem gerekiyor. Daha önce kepserver kullanarak bir s7300 ile ethernet modülü vasıtası ile haberleşmiştim. fakat şuan s7200 ile haberleşmemi ppi kablo üzerinden, s7300 ile haberleşmemi ise mpi kablo üzerinden yapmam gerekiyor. kepserverin s7mpi ve s7200 lisanslarını yüklememe rağmen ikisiylede haberleşemedim. bu konuda bir fikri olan varmı acaba?

Arkadaşlar s7200 ve s7300 ile opc server kullanarak haberleşen gerçekten yokmu yani?
opc server ile vbasic veya c# ile haberleşmem gerekiyor. lisans vs önemli değil. ücreti ne ise ödenecektir.

yardımcı olursanız sevinirim.

mail adresim: [email protected]
[email protected]

yardımcı olan olursa şimdiden teşekkürler

Moderatör tarafında düzenlendi:
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Adamım PC Access programını indir orada VB ile yapılmış program örneği var. eğer VB.net ile yapmak istersen SP4 indir. SP4 kurunca VB.net öneğde geliyor.

saygılar

Forum istatistikleri

Konular
128,252
Kullanıcılar
450,072
Son üye
metin ersoz

Yeni konular

Geri