Vakumlu Kesici ve OG Hücre Fotoğrafları

Merhabalar, YG'de de vakumlu kesiciler kullanılıyor mu?

bildiğim kadarıyla vakumlu kesiciler şu an sadece orta gerilimde yaani 40 kv a kadar kullanılabiliyor ama her geçen gün yeni gelişmeler oluyor.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
kdeşim.. sf6 kesiciler eskidi... ve sf6 kesiciler hep tedaşta kullanılıyor..

en güvenlik ve teknolojik kesici vakumlu kesici...

sf6 gazlı kesinin patlama anında ahsarı ve etkisi büyük.. ancak vakumlu kesicinin hasarı ve çevreye etkisi çok az..

vakumlu kesici daha ucuz ve daha saglam.. ayrıca fazlada Bakım gerektirmezler..

vakumlu kesıcıler sf6 lara gore daaha mı ucuz .. benım bıldıgım daha pahalı yanlışım varsa düzeltırsenız sevınırım

arkadaşlar bu vakumlu kesıcıler ıcın baska kaynaklardada okumustum .. yüksek gerilimde pek kullanılmıyormus .. yalnız elımsanın sıtesınde soyle bır madde gordum

•Yüksek gerilim seviyelerinde daha küçük boyutlar

bu kullanıldıgını gosterıyor galıba..

ayrıca genelde endustrıyel tesısler hangı tur kesıcı tercıh eder .. nedenlerı nelerdır ? malıyet olarak yıne megepte bırbırıyle celıskılı ıfadeler var ... 2 satır bırbırını tutmuyor

ayrıca tutmayan ıkı bılgi daha var ..

bir satırda diyorkı vakumlu devre kesiciler, yüksek gerilim sistemleri için en ideal seçimdir.

diger bır satırda ise
Vakumlu kesicide ark söndürme maddesi bulunmaz. Bu kesiciler çok yüksek gerilim
kademelerinde kullanılmaz. Özellikle düşük gerilim kademelerinde (7.5kV-12kV) kullanılır.
SF6 gazlı kesicilere göre kullanımı kolay olmasına rağmen pahalı olduğundan tercih
edilmez.

bu megep adamı kıl ediyor ..

vakumlu kesiciler bildiğim kadarıyla daha pahalı dünyada vakum tüplerini üreten 1 veya 2 firma var diye duymuştum.
ama en önemli özelligi açma zamanının 20ms gibi kısa bir süre olması.

SF6 ve VAKUMLU kesicilerin biri diğerinden üstündür iyidir diye genel konuşamayız, ikisininden birbirinden daha iyi olduğu ayrıntılar mevcuttur.

vakum kesiciler boyut olarak daha küçüktür.fiyat olarak yaklaşık 3 kat fark vardır sf6 kesiciye göre.
detaylı bilgiyi ULUSOY ELEKTRİK sitesinden bulabilirsiniz.

arkadaşlar bu vakumlu kesıcıler ıcın baska kaynaklardada okumustum .. yüksek gerilimde pek kullanılmıyormus .. yalnız elımsanın sıtesınde soyle bır madde gordum

•Yüksek gerilim seviyelerinde daha küçük boyutlar

bu kullanıldıgını gosterıyor galıba..

ayrıca genelde endustrıyel tesısler hangı tur kesıcı tercıh eder .. nedenlerı nelerdır ? malıyet olarak yıne megepte bırbırıyle celıskılı ıfadeler var ... 2 satır bırbırını tutmuyor

ayrıca tutmayan ıkı bılgi daha var ..

bir satırda diyorkı vakumlu devre kesiciler, yüksek gerilim sistemleri için en ideal seçimdir.

diger bır satırda ise
Vakumlu kesicide ark söndürme maddesi bulunmaz. Bu kesiciler çok yüksek gerilim
kademelerinde kullanılmaz. Özellikle düşük gerilim kademelerinde (7.5kV-12kV) kullanılır.
SF6 gazlı kesicilere göre kullanımı kolay olmasına rağmen pahalı olduğundan tercih
edilmez.

bu megep adamı kıl ediyor ..

Yönetmeliğe göre Orta Gerilim tabiri kullanılmıyor 1 KV üzerine Yüksek Gerilim deniyor, oradan yola çıkarsak yukarıdaki karışıklığa sebep bu olabilir belki de , yani bunu yazarken genelde orta gerilim olarak bilinen ve vakumlu kesicilerin etkin kullanıldığı değerler kastedilmiş de olabilir belki.

Çok sık açma kapama yapılmayacak yerler için maliyet açısından SF6 kesiciler uygundur.

Vakum kesiciler pahalı evet.
Ama daha çevreci daha küçük ve daha güvenli. Yalnız küçük akımlarda (özellikle kapasitif) kesme problemi yaşana biliyor.

Kolay gelsin.............

Forum istatistikleri

Konular
128,209
Kullanıcılar
449,988
Son üye
hmos23

Yeni konular

Geri