Ustalık bu mudur?

bu tür yerlerde calısan insanlar belli ki cok ihmalkar arkadaşlar

sn sista hangi örümcek örmüşse iyi örmüş helal olsun :) Bu ağa düşmek istemezdim.

Adam işini biliyor.Bu tesis neresiyse ömür boyu oradan ekmek yer.Düzgün tesisatlarda bile tesisi ilk yapan dışındakiler arıza tespitinde zorlanıyor.Burada bir arıza olursa direk tesisatı yapanı bulmanız gerek :D

selam arkadeşlar
bu işler buyle yürüyor malesef bizim ülemizde işin ucuzu ustanın buşver gitsin yanıdakinin de nasılsa gider dediği bir topluluk olmuşuz.
batıdan gir doğudan çık kimse ben kütü ustayım veya kütüyüm demez.ben hep bunu savunmuşumdur pek kütü yoksa herkes herke işini iyi biliyorsa bunedir isanlar allahtan ve kendilerinden korksalar buyle olmaz inşallah herkasin gayretiyle ve işin en iyişekliyle öğreterek buişlerin düzeleceğini inanıyorum allah razı olsun herkesten

Bu konuda kısa ve öz konuşmak gerekirse;

ELEKTRİK DÜZENİ SEVER!:)

Bu güzel sözü hangi kaynaktan öğrendiğimi merak ediyorsanız,yıllar önce evimize gelen ve benim telek(Kütüphane) olarak kullandığım yerde konuşlanmış akü şarj,aydınlatma,vb. donanım kablolarını örümcek ağı! gibi görerek bana tavsiyede bulunan iyiliksever bir elektrikçinin tavsiyesini hiç unutmamışımdır.Eğer düşünürseniz; kablo dağınıklığı ve karmaşıklığı yalnızca görüntü kirliliği,estetikten uzak görünüm sunmuyor.Bu karmaşıklık ve kaos,kabloların yerine göre bir yerde kondansatör,başka bir sarmalda indüktör(bobin) etkisi gibi davranıp bazı cihazlarda(Pc,tv,vb)iç filtreleme yeterli değilse parazit bile oluşturabiliyor.

Klasik balastlı(şok bobinli)-starterli flüoresan armatürlerin iç kablo bağlantılarını da benzer şekilde karmaşık gelişigüzel,çapraşık olarak bağlarsak, flüoresan lambada dalgalanmalar,titremeler,lamba flamanlarının baş kısımlarında kırpışmalar,gidip gelen hareketli ışık bölgeleri oluşabildiğini hepimiz bilmekteyiz.Demek oluyorki lamba iç tesisatının paralel ve düzgün şekilde çekilmesi,sebebini anlamakta güçlük çektiğimiz tüm bu olumsuzlukları da kolayca ortadan kaldırabilmekte.

Bu konuda kısa ve öz konuşmak gerekirse;

ELEKTRİK DÜZENİ SEVER!:)

Bu güzel sözü hangi kaynaktan öğrendiğimi merak ediyorsanız,yıllar önce evimize gelen ve benim telek(Kütüphane) olarak kullandığım yerde konuşlanmış akü şarj,aydınlatma,vb. donanım kablolarını örümcek ağı! gibi görerek bana tavsiyede bulunan iyiliksever bir elektrikçinin tavsiyesini hiç unutmamışımdır.Eğer düşünürseniz; kablo dağınıklığı ve karmaşıklığı yalnızca görüntü kirliliği,estetikten uzak görünüm sunmuyor.Bu karmaşıklık ve kaos,kabloların yerine göre bir yerde kondansatör,başka bir sarmalda indüktör(bobin) etkisi gibi davranıp bazı cihazlarda(Pc,tv,vb)iç filtreleme yeterli değilse parazit bile oluşturabiliyor.

Klasik balastlı(şok bobinli)-starterli flüoresan armatürlerin iç kablo bağlantılarını da benzer şekilde karmaşık gelişigüzel,çapraşık olarak bağlarsak, flüoresan lambada dalgalanmalar,titremeler,lamba flamanlarının baş kısımlarında kırpışmalar,gidip gelen hareketli ışık bölgeleri oluşabildiğini hepimiz bilmekteyiz.Demek oluyorki lamba iç tesisatının paralel ve düzgün şekilde çekilmesi,sebebini anlamakta güçlük çektiğimiz tüm bu olumsuzlukları da kolayca ortadan kaldırabilmekte.

Özetlemek gerekirse hem estetik görünüm,hem arıza durumunda bulup arızaya müdahele kolaylığı ve gereksiz güç kayıplarının ve ısınmaların,rezonansların oluşmasını önlemek, düzenli ve tertipli kablolama yapmak,nizami olan bağlantı elemanlarını yerinde en uygun olan şekliyle kullanmakla mümkün olacaktır.

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,981
Son üye
Muhammeddt

Yeni konular

Geri