Ustalık bu mudur?

önce iş güvenliği

buranın ustasına sorsan ben ne panolar işledim der. kimse işleyememiş benim çağırdılar gittim yarım saate işledim der

ustalığın alası budur arkadaşlar , siz kaç iş veren gördünüz işci emniyeti ve güvenliği için para harcayan ? siz kaç iş veren gördünüz işin hakkını bilen ve işin hakkını veren ? hak ettiği emeği günü geldiğinde işcisine ödeyen ? siz kaç işveren gördünüz iyi iş çıkardığında işcisine helal olsun diyen ? siz kaç iş veren gördünüz, oğlum arızalıysa at gitsin değiştir sağlam olsun diyen ? siz kaç işveren gördünüz parça lazım dediğinizde burun kıvırmayan ? ben çok iş veren gördüm,17 yıllık ustaya 1100 liya ile işe başlama teklif eden, ben çok iş veren gören gördüm, maaşını asgariden gösterip pirimini düşüren, ben çok iş veren gördüm iş elbisesini işcisine çok gören , bu resme bakınca herkes resmin görünen kısmını görüyor marifet madalyonun öbür yüzünü görmektir, yukarda bahsettiğim iş veren için resimdeki işcilik harikulade ve olağan üstüdür.şalter kapağının yenisini takmakmı ? yoksa eldeki kıt imkanlarla şaltere kapak uydurmakmı. ben bu resmin hikayesini size anlatayım efendim. işci gider ve derki efendim şalter panomuz emniyetli değilbir kapak alalım. __ ne gerek var git atolyeye saçlardan bir kapak yap ! dağınık panonun hikayesine gelince, çıkma kablolar uygun fiyat olduğu için bunları yeniden kullanmayı vatan görevi adleden iş veren yine işi ben 50 liraya yaparım ağbi deyen inşaat ustasına işi ihale etmiştir. ve bu iş sonunda işciye afferin sana demiştir. işci herzaman haklıdır, işci çalışmayı bilir yeterki iş veren çalıştırmayı bilsin!!!!! kanuni son sözü söyledi bu böyle biline

Son düzenleme:
burda biraz patronlarda suclamak lazım ne kadar para okadar iş alsana iş

ustalığın alası budur arkadaşlar , siz kaç iş veren gördünüz işci emniyeti ve güvenliği için para harcayan ? siz kaç iş veren gördünüz işin hakkını bilen ve işin hakkını veren ? hak ettiği emeği günü geldiğinde işcisine ödeyen ? siz kaç işveren gördünüz iyi iş çıkardığında işcisine helal olsun diyen ? siz kaç iş veren gördünüz, oğlum arızalıysa at gitsin değiştir sağlam olsun diyen ? siz kaç işveren gördünüz parça lazım dediğinizde burun kıvırmayan ? ben çok iş veren gördüm,17 yıllık ustaya 1100 liya ile işe başlama teklif eden, ben çok iş veren gören gördüm, maaşını asgariden gösterip pirimini düşüren, ben çok iş veren gördüm iş elbisesini işcisine çok gören , bu resme bakınca herkes resmin görünen kısmını görüyor marifet madalyonun öbür yüzünü görmektir, yukarda bahsettiğim iş veren için resimdeki işcilik harikulade ve olağan üstüdür.şalter kapağının yenisini takmakmı ? yoksa eldeki kıt imkanlarla şaltere kapak uydurmakmı. ben bu resmin hikayesini size anlatayım efendim. işci gider ve derki efendim şalter panomuz emniyetli değilbir kapak alalım. __ ne gerek var git atolyeye saçlardan bir kapak yap ! dağınık panonun hikayesine gelince, çıkma kablolar uygun fiyat olduğu için bunları yeniden kullanmayı vatan görevi adleden iş veren yine işi ben 50 liraya yaparım ağbi deyen inşaat ustasına işi ihale etmiştir. ve bu iş sonunda işciye afferin sana demiştir. işci herzaman haklıdır, işci çalışmayı bilir yeterki iş veren çalıştırmayı bilsin!!!!! kanuni son sözü söyledi bu böyle biline
sevgili kardeşim...
konu uzun ve çok yönlü bir konu...
ama mesajınızın ilk cümlesine istinaden durum sizin tespit ettiğiniz gibi değil... 2012 yılında artık insanlar eskiye nazaran daha bilinçli olduklarından artık işveren eskisi gibi ne kadar suyunu sıkarsam mantığında değil... 30 küsür senelik iş hayatımda mesleğimin her evresinden gectim... işverenlikten işçiliğe kadar geridönüşler yaşadım...
günümüğz türkiyesi diğer dünya ülkeleri ile karşılaştırıldığında çok genç bir devlet gerci 600 küsür senelik osmanlıyıda işin içine katmak isteyenler olacaktır.. ama modern ve çağdaş bir türkiye cumhiriyeti söz konusu olduğunda daha 40 mız bile çıkmamış sayılırız.. o yüzden 1700 lü yıllarda sanayi devrimin tamamlayıp tüm sistemlerini 1800 lü yıllarda oturtan devletler ile kıyas yapmamak ülke şartlarını göz önüne alarak bir takım saptamalar yapmak çok daha doğru olacaktır...
belki sizin çalıştığınız sektörde bir takım sıkıntılar olabilir ama bu demek değildirki türkiyede tüm işverenler acımasız işçilerde sömürülen bir zümredir...
sektördeki sıkıntıların bir kaç nedeni olabilir.. bu ülkenin hükümetlerinin bu güne kadar getirmiş olduğu mali iktisadi veya politik nedenlerin sonucu olabilir ...veya o sektörün daha çok yeni olmasından dolayı tüm üretime katkısı olan bireylerin bilinçsiz olması da olabilir beya o sektörü denetleyen tüm mercilerin yaşadıkça elde ettikleri deneyimlerinin yetersiz olmasından dolayı sektör kamuca düzenlenmemiş olabilir.. olabilir olabilir...
son olarak size yaşadığım bir örneği kısaca anlatmak isterim belki düşüncelerimi bu doğrultuda daha iyi anlayabilrsiniz.
2000 yılında beyaz eşya sektöründe bir numara olan bir firmanın yetkili servisliğini yürütüyordum.. 11 araç 25 personel ile ... akşamın bir vakti ülkemin başındaki muhterem !!zat ile ülkemi yöneten baş zat fikir ayrılıklarına düştüler ankaranın en yüksek yerinde... muhterem zat diğer zatın önüne ülkenin tüm teammüllerine ve nezakete adabı muaşarete uygun olmayan bir şekilde anayasa kitabını fırlatıverdi... sonuclarını hatırlarsınız... 2007 senesi sonunda 11 araçtan 4 araca düşen, 25 elamandan geriye bir sekreter bir hanım bir yeğen ve 4 vasıfsız eleman ile kendisini atelyede bulan bir patron , tefecilere borç bankalara kredi kartlarına borç araçlarına haciz konmuş,ssk bağkura dünya kadar borç öz sermayesi sıfırlanmış bir şirket kaldı....
sevgiler saygılar

işçilik yok milletimiz işi bitirip gttiği zaman kendini rahat hissedenler var . ama yaptığı işe bakıp vicdanını dinlemek yok

Bence onu yapan ya elektrikçi değil yada pano baya bi eski veya arıza bakımını yapan elektrikçi değil

tek kelımeyle rezalet

Kesin bu ekibin başında bizim ekrem usta var derme çatmaya bayılır arıza yapsın gerisi boş onun için.

Forum istatistikleri

Konular
128,210
Kullanıcılar
449,989
Son üye
veyselknkc

Yeni konular

Geri