TT Sistem TN Sistem Karmaşası.

arkadaşlar bişey soracam sizlere cevaplarsanız sevinirim...kendi trafosu olmayan neden tn sistemi kullanamıyor...fabrikalarda topraklama direncini ölçtüğümde 5 fabrikadan 3 ünde değerler sürekli değişiyor 3ohm-6,5 ohm arasında...burada nötr ile toprak hattı karışmış olabilirmi...birde 3 faz 1 nötr prizle çalışan makinalarda topraklama yapılması gerekli sanırım değilmi...şimdiden teşekkürler cevaplarınız için

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
merhaba arkadaşlar türkiyede hem tn Şebeke hemde tt şebeke kullanılıyor sizlere sorum şu benim trafom tt şebeke bağlı bir pv tarlası kurdum ama cihazlarım tt şebekeyi kabul etmiyor tn şebekeyi kabul ediyor burda tt ve tn şebekenin nötr empadansları size göre farklmıdır eğerki iki farklı şebekede nötr empadansları topraklamaya göre değişiyorsa cihazlarımız herkes için söylüyorum zararlımıdır ?
bilgilerinize ihitiyacım var teşekkür ederim

Cihazlar şebekeyi nasıl seçiyor? ne oluyor yani...

arkadaşlar bişey soracam sizlere cevaplarsanız sevinirim...kendi trafosu olmayan neden tn sistemi kullanamıyor...
elektrik kurumu size yıldız noktasına bağlı olan 5. bir hat(toprak hattı) vermiyor..

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,978
Son üye
food_eng_1952

Yeni konular

Geri